Aktuality

Volkswagen chystá nástupcu modelu Phaeton! Bude elektrický

Volkswagen chystá nástupcu modelu Phaeton! Bude elektrický

Správa o možnom návrate vlajkovej lode Volkswagenu prišla len krátko po zverejnení plánov na chystaný model ID.6.

Ten by mal byť veľkostne podobný napríklad BMW i4 alebo Mercedesu EQE.

Volkswagen by však stále nemal potrebnú odpoveď na Teslu Model S. A práve tomu má návrat nechceného syna zabrániť. Aj keď sa jedná o pomerne čerstvé informácie, vieme, že nový elektrický Phaeton by na trh nemal prísť skôr ako v roku 2023.

Volkswagen chystá nástupcu modelu Phaeton! Bude elektrický

Na tento rok si totiž Volkswagen pripravil premiéru už spomínaného ID.6, ktorý by sa mal stať elektrickým Passatom a zároveň aj nástupcom Arteonu. Obrovský elektrický sedan by tak logicky mal prísť do roku 2025.

Zástupcovia automobilky sa už v minulosti zmienili, že pokiaľ by sa Phaeton mal niekedy znovu objaviť na trhu, bol by to výhradne elektromobil.

Z hľadiska techniky by sedan mal dostať platformu MEB. Tá by však pre potreby takto veľkého auta musela byť značne prispôsobená. Je tu aj možnosť použitia prémiovej elektrickej platformy PPE, ktorú dostanú modely od Bentley, Audi alebo Porsche. V tomto prípade by však cena za Phaeton mohla byť nepríjemne vysoká.

Volkswagen chystá nástupcu modelu Phaeton! Bude elektrický

Tak či onak, momentálne je ešte pomerne ťažké špekulovať nad tým, ako bude nová generácia Phaetonu vyzerať. Isté je len to, že pôjde o striktný elektromobil, ktorý má konkurovať americkej Tesle. Jeho výroba by mala prebiehať priamo v továrni vo Wolfsburgu. Táto fabrika bude totiž plne prispôsobená na výrobu takto veľkého auta. Zároveň si VW nechá výrobu svojej výkladnej skrine na domácej pôde.

Prečítajte si aj:


Nový Volkswagen Phaeton

Redakcia


VW do Slovenska investuje miliardu: Superb a Passat sa budú vyrábať u nás

ERIK STRÍŽ


Volkswagen zverejnil, koľko pracovných miest vznikne výrobou Superbu a Passatu

Redakcia (m)


Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie