Aktuality

Nová Kia Optima a Sorento dostali ocenenie za špičkový dizajn. Koľko stoja na Slovensku?

Kia Sorento - Foto: Stríž

Aj vy ste zacítili trpké sklamanie, keď ste zistili, že nová Kia Optima sa už na Slovensku nebude predávať? Myslíme tým Optimu, ktorá sa na iných troch predáva pod názvom K5 a v novej generácii prinesla nápadne futuristický vzhľad predných partií a elegantné vyhotovenie profilu a zadných častí. Táto Kia Optima (K5) spoločne s aktuálnou generáciou 5- a 7-miestneho SUV Kia Sorento dostali ocenenie za svoje vzhľady od GOOD DESIGN Awards. V minulosti sa držiteľmi tohto ocenenia stali modely tiež od Kie - Soul a Telluride.

Prečítajte si aj:


Nová Kia Optima prekonala očakávania: kľúčové informácie o horúcej novinke

Redakcia (s)


Kia Sorento - Foto: Stríž

GOOD DESIGN Awards je jedným z najstarších ocenení udeľovaných na svete - tento rok inštitúcia oslavuje už 70 rokov existencie a pre značku Kia boli najnovšie vyhlásenia výsledkov veľmi úspešné. Modely Sorento a K5 sú si vzájomne celkom odlišné, spája ich však jeden výrobca a jeden dizajnérsky manuál. V čase, keď je trendové unifikovať jednotlivé modely v celom modelovom portfóliu, sa Kia uberá odlišnou cestou, a to cestou individualizácie každého modelu. Preto sú aj modely jednej rodiny už na prvý pohľad odlišné, napríklad Ceed, XCeed a ProCeed. Vlastný dizajn majú tiež esúvečka Soul, Sportage, Niro, Sorento či v zahraničí mimoriadne populárne modely Seltos a Telluride.

Kia Sorento - Foto: Stríž

Ako sme uviedli vyššie, nová Kia K5 (Optima) sa už na Slovensku nepredáva, ale nedodávna sa dali jej dopredajové kusy zadovážiť ako sedan a kombi, a to aj vrátane verzie s elektrifikovaným pohonom. Aktuálne sa dajú tieto vozidlá zadovážiť ako spoľahlivé jazdenky.

Nová Kia Sorento už brázdi slovenské cesty a v priebehu niekoľkých dní zverejníme jej veľký redakčný test. Jej slovenským cenám sme sa venovali v samostatnom príspevku, v ktorom nájdete aj komplentné technické údaje a tiež položky jednotlivých stupňov výbavy:

Prečítajte si aj:


Nová obrovská Kia Sorento stojí iba 42 990 €! Pozrite sa, čo dostanete v cene (priložený cenník)

Redakcia (s)


Kia Sorento - Foto: Stríž
Erik Stríž je motoristický novinár, editor magazínu Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie