Na toto si počas dažďa musíte dať extrémny pozor! Potom bude už neskoro
Akvaplaning nastáva, keď už pneumatiky nezvládajú spod seba vytláčať vodu a strácajú tak kontakt s vozovkou – **plávajú na vode ako vodné lyže.** Pneumatika má kapacitu odviesť len určité množstvo vody za určitý čas, čo znamená, že riziko akvaplaningu je úmerné množstvu vody na ceste a zároveň vašej rýchlosti. Pri akvaplaningu reálne strácate akúkoľvek kontrolu nad vozidlom. Volant… Prečítať celé
Vydané Text: Peter Orosz
Ako ste sa asi dovtípili, lepšie než riešiť akvaplaning, je vôbec ho nedostať. Dbajte teda na dostatočnú hĺbku dezénu vašich pneumatík a znížte adekvátne rýchlosť jazdy. **Vyhýbajte sa vyjazdeným koľajám s nahromadenou vodou** a myslite na to, že široké pneumatiky a ľahké auto zvyšujú riziko akvaplaningu. Samozrejme, nie všetko sa dá predvídať a keď dôjde k najhoršiemu, robte to, čo sme napísali vyššie. Ak si ho chcete vyskúšať v bezpečnom prostredí, odporúčame vám navštíviť školu šmyku napríklad na Slovakia Ringu.
**VIDEOTESTY AMŠ**
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!