Aktuality

Hokejista Martin Fehérváry dostal nové auto: Čo hovorí na obrovský Citroën C5 Aircross?

Martin Fehérváry číslom 42 má iba 21 rokov a patrí k najvýznamnejším slovenským hokejistom novej generácie. So svojími 188 centimetrami a 91 kg v NHL tíme Washington Capitals zastáva pozíciu obrancu. Výšku mladého hokejistu nespomíname iba tak náhodou, pretože pomaly dvojmetrový chlap potrebuje aj solídne priestranné auto. Najnovšie ním je C5 Aircross PureTech 130 s benzínovým motorom s výkonom 96 kW a 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Fehérváry si vozidlo prevzal včera priamo v priestoroch showroomu od riaditeľa slovenského zastúpenia značiek Citroën a DS, Alexandra Kasalovského.

K silným stránkam Citroënu C5 Aircross patrí vydarený dizajn bez zbytočného zdôrazňovania agresivity, úsporné motory a dobré jazdné vlastnosti, najväčší objem kufra v rámci svojej triedy, dosahujúci 580 až 720 litrov, takmer neobmedzené možnosti personalizácie, tri samostatné sedadlá v druhom rade a samozrejme aj unikátne komfortné pruženie s tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi

Citroën C5 Aircross aktuálne patrí k najpopulárnejším modelom z portfólia značky. Svedčí o tom aj fakt, že napriek koronakrízou spôsobenému 35-percetnému poklesu predaja áut v jeho segmente sa v medziročnom porovnaní predáva lepšie. Za prvých 9 mesiacov tohto roku si ho kúpilo 270 zákazníkov, čo je o 14 percent viac, než za rovnaké obdobie roku 2019.

Čo hovorí na C5 Aircross hokejista?

Martin sa považuje za skôr pokojného a ohľaduplného šoféra, na prvé kilometre so svojim C5 Aircrossom sa už veľmi teší. Ako vášnivému rybárovi vyhovuje aj preto, že má zvýšenú svetlú výšku a veľký kufor.

Mojou srdcovou záležitosťou sú SUV, pokladám ich za pohodlnejšie, navyše som vášnivý rybár, vyhovuje mi teda, ak má auto o niečo lepšiu svetlú výšku. Citroën C5 Aircross je navyše aj mimoriadne priestranný. To je pre mňa dôležité kvôli hokejovej a rybárskej výstroji, bez problémov do kufra naložím aj golfový bag. Zaujal ma aj dizajnom, teším sa na prvé kilometre, ktoré s ním odjazdím,“ hovorí hokejový obranca Martin Fehérváry.

Citroën je značka, dlhodobo podporujúca úspešných športovcov a mladé talenty. Už pred niekoľkými rokmi sme začali spolupracovať s vynikajúcim cyklistom Petrom Saganom, potom s cyklistickou akadémiou, nesúcou jeho meno. Ďalším talentovaným mladým športovcom, ktorého sme sa rozhodli podporiť, je hokejista Martin Fehérváry. Sme hrdí, že sa spojil so značkou Citroën a bude jazdiť na jednom z kľúčových modelov v našom portfóliu, ktorým je Citroën C5 Aircross. Veríme, že sa mu bude páčiť a že si ho užije,“ povedal Alexander Kasalovský.

Prečítajte si aj:


Test Citroën C5 Aircross za 32-tisíc eur: Jazdí ako loď

ERIK STRÍŽ


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie