Aktuality

Hyundai začína odhaľovať ostrý i20N.

Hyundai i20N

O tom, že Hyundai rozšíri svoju mimoriadne úspešnú rodinu svojej športovej divízie N sa vedelo už dlhšie. Nezodpovedaná však zostávala otázka, či sa novinka dostane aj do Európy. Emisie skrátka nepustia. Uvedenie novej generácie modelu Hyundai i30 N dávali nádej, že sa tak nakoniec stane. Dnes už máme pre fanúšikov športových modelov dobrú správu,

Hyundai i2O N bude!

Na bližšie informácie o pripravovanej novinke si musíme ešte počkať. Automobilka zatiaľ potvrdila iba to, čo sme vedeli už dávnejšie. Vývoj auta prebiehal súčasne s prácami na vozidle i20 WRC, čo sme vedeli už z videa zo zimných testov. Akú techniku dostane? O tom niekedy nabudúce. Neodpustíme si však malú ochutnávku o tom, ako novinka jazdi:

Thierry Neuville: „Mal som na tvári veľký úsmev, pretože som dosť často šiel bokom.“

Hyundai i20N

Dizajn úplne nového modelu i20 N sa vyznačuje dynamickým vzhľadom založeným na novej dizajnovej identite Hyundai Sensuous Sportiness. Prednej časti dominuje väčší otvor na prívod vzduchu pre turbomotor a chladenie bŕzd. Vozidlo má 18-palcové kolesá so sivou matnou povrchovou úpravou a brzdovými strmeňmi značky N, rovnako ako jedinečné bočné prahy, ktoré podčiarkujú jeho športové charakteristiky. Výrazný zadný spojler zvyšuje aerodynamický výkon vozidla a sľubuje zábavu za volantom na akejkoľvek ceste a za každého počasia. DNA motoršportu tiež podčiarkuje pre N modely charakteristická farba Performance Blue a strecha v čiernej farbe Phantom Black. Ďalšie podrobnosti o novom Hyundai i20 N budú zverejnené v blízkej budúcnosti.

Hyundai i20N

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

CUPRA Track Day: Horkokrvní Španieli to rozpálili na Slovakia Ringu | Foto: David Hecl
Testy

CUPRA Track Day: Horkokrvní Španieli to rozpálili na Slovakia Ringu

Spojenie CUPRA a pretekársky okruh? To môže byť celkom poriadna porcia zábavy. Vďaka najmladšej európskej automobilke sme mali možnosť otestovať jej dva najostrejšie modely priamo na pretekárskom asfalte. Už po chvíľke jazdenia bolo jasné, že autá, ktoré sa od seba navonok tak veľmi odlišujú, majú extrémne veľa spoločného.