Aktuality

Kia zverejnila svoje predaje za september. Nad koronou víťazí priam nevídane

Spoločnosť Kia Motors Corporation tradične zverejňovala údaje o svojich predajoch. September 2020 bol napokon veľmi úspešný na domácom trhu i mimo neho.

Značka Kia na medzinárodnom trhu predala v septembri celkovo 260 023 kusov nových automobilov, čo je o 10,3 percenta viac ako v rovnakom období minulého roka. V čase, keď sa mala naplno prejavovať takzvaná koronakríza, sú to nevídane dobré obchodné výsledky.

Najväčší priaznivý skok v predajoch zaznamenal domáci trh, Južná Kórea. Na ňom značka predala celkovo 51 211 kusov nových automobilov, čo predstavuje medziročný nárast až 21,9 percenta. Predaje mimo Južnej Kórei dosiahli 7,7-percentný nárast v porovnaní so septembrom 2019, čo znamená predaj 208 812 áut.

Automobilka vo svojej medzinárodnej tlačovej správe uvádza, že za predaje doma v Kórei vo veľkej miere zodpovedá nové MPV Carnival, ktoré sa niektorých iných trhoch predáva aj pod názvom Sedona. O modeli Kia Sedona sme písali v samostatnom článku:

Prečítajte si aj:


Nová Kia Carnival/Sedona (2021) prichádza v 7, 8 a 11-miestnom vyhotovení

Redakcia (s)


Mimo domáceho trhu dominovali predovšetkým modely SUV, konkrétne Kia Seltos a Sportage. Významným modelom je tiež Kia K3 sedan, niekde predávaná aj ako Kia Forte. Jedná sa v podstate o Kia Ceed sedan, o ktorom sme písali už niekoľkokrát a vždy s veľkým čitateľským úspechom:

Prečítajte si aj:


KIA Ceed sedan mieri do predaja, rovno v GT verzii!

ERIK STRÍŽ


Nové SUV KIA Seltos GT Line predstavuje značku v celkom novom svetle

ERIK STRÍŽ


Okrem uvedeného sa aj napriek náročnej celospoločenskej situácii podarilo značke uviesť celkom nový projekt pre poskytovanie mobility, KiaMobility:

Prečítajte si aj:


Kia spúšťa veľkolepý projekt KiaMobility

ERIK STRÍŽ


Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

CUPRA Track Day: Horkokrvní Španieli to rozpálili na Slovakia Ringu | Foto: David Hecl
Testy

CUPRA Track Day: Horkokrvní Španieli to rozpálili na Slovakia Ringu

Spojenie CUPRA a pretekársky okruh? To môže byť celkom poriadna porcia zábavy. Vďaka najmladšej európskej automobilke sme mali možnosť otestovať jej dva najostrejšie modely priamo na pretekárskom asfalte. Už po chvíľke jazdenia bolo jasné, že autá, ktoré sa od seba navonok tak veľmi odlišujú, majú extrémne veľa spoločného.