Aktuality

Najkrajší Volkswagen už kúpite na Slovensku aj ako kombi! Pozrite si kompletný cenník modelu Arteon.

Volkswagen Arteon patrí nielen k najkrajším Volkswagenom. Svojim štýlom, proporciami a vzhľadom totiž vyniká aj v porovnaní s prémiovou konkurenciou. Nečudo, že počet týchto áut na našich cestách rastie a model Arteon sa teší veľkej obľube. Slováci sú však v prvom rade praktickí a radi kombinujú štýl s vlastnosťami karosérie kombi. Mnohých preto teší, že s modernizáciou prichádza Arteon aj v úplne novej karosárskej verzii Shooting Brake.

V základnom usporiadaní sedadiel predstavuje nárast v objeme batožinového priestoru v porovnaní s liftbackom len 2 litre. Majitelia však získajú pár centimetrov na výšku a väčší je tiež objem po sklopení zadných operadiel o viac ako 100 litrov batožinového priestoru (celkom 1 632 litrov).

Okrem nových nárazníkov a svetelnej lišty vpredu sa Arteon zmenil len minimálne. To je dobrá správa, keďže výrazné zmeny neboli ani po rokoch nutné. Väčšiu pozornosť preto vývojári venovali interiéru modernizovaného modelu. Nás mrzí, že z palubnej dosky zmizli analógové hodiny, ktoré autu dodávali nádych luxusu. Značka očividne chcela vdýchnuť Arteonu športovejší vzhľad digitálnymi prístrojmi alebo prepracovaným ambientným osvetlením.

2021 Volkswagen Arteon

Rozdiel v cene medzi jednotlivými karosárskymi verziami predstavuje necelých tisíc eur. Lacnejší je liftback so základným benzínovým motorom 1.5 TSI (110 kW/150 k) a cenovkou od 33 780 eur. Mnohí však nepochybne siahnu po naftovej klasike v podobe 2.0 TDI v rôznych výkonových verziách od 110 kW do 147 kW. Najsilnejší vznetový agregát pritom môžete kombinovať aj s automatickou prevodovkou DSG a štvorkolkou.

Fanúšikov vône benzínu smerujeme na výkonný štvorvalcový dvojliter TSI, ktorého najsilnejšie prevedenie disponuje výkonom až 208 kW (280 k). V ponuke sa novinka ešte objaví aj ako plug-in hybrid, kde nájdeme známy 1.4 TSI spolupracujúci s elektromotorom. Vďaka tomu vyprodukuje táto ekologická alternatíva slušných 160 kW (218 k).

Liftback

Shooting Brake

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie