Aktuality

Čierny deň slovenských ciest: Zbytočne vyhasli ľudské životy

Prvú dnešnú smrteľnú nehodu hlásili bezpečnostné zložky v ranných hodinách. Vodič s autom zletel do priekopy na 22. kilometri diaľnice D2 v katastri obce Veľké Leváre smerom na Malacky. Hasiči za pomoci hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia vytiahli zakliesnenú osobu, poskytli jej predlekársku prvú pomoc, avšak do príletu záchranárskeho vrtulníka ťažko zranená osoba svoj boj o život prehrala.

Pozor na mikrospánok!

Pod prvú dopravnú nehodu sa pravdepodobne podpísal mikrospánok. Ten môže trvať len desatinu sekundy, avšak spôsobiť môže fatálne následky. Preto aj Polícia Slovenskej republiky varuje, aby ste za volant nesadali unavený a dehydrovaný, v prípade, že pociťujete únavu odporúčame vozidlom zastaviť na najbližšom odpočívadle a urobiť si krátky strečing, občerstviť sa najideálnejšie čistou vodou alebo minerálkou a prípadne do tela dostať aj kofeín v podobe kávy, alebo energetického nápoja.

Odpojený karavan stál nevinného vodiča život

Čierny deň pokračoval aj pri Ivachnovej. Z českého vozidla sa odpojil karavan, ktorý nabúral do dodávky značky Fiat. Po príchode hasičov na miesto bola z dodávky vyslobodená jedna osoba, ktorá svojim zraneniam na mieste podľahla. Podrobnosti dopravnej nehody sú momentálne v štádiu vyšetrovania.

Na záver článku by sme chceli dodať, že technický stav vozidla je tá najdôležitejšia vec, na ktorú pri vstupe na cesty musíte dbať. Či už sa jedná o prívesný vozík, karavan alebo vozík na prepravu koní, skontrolujte ich natoľko, aby boli vo vyhovujúcom technickom stave a riadne pripevnené.

Nevynechajte naše video-testy
Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie