Slovenská Škoda má nového šéfa, pracuje pre značku už 20 rokov

Jaroslav Hercog nahradil vo funkcii Mareka Růžičku, ktorý ostáva aj naďalej verný značke ŠKODA.
Vydané Text: 

Novým konateľom spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko sa s účinnosťou od dnešného dňa stáva **Jaroslav Hercog**, ktorý preberá zodpovednosť za vedenie predajných, marketingových a popredajných služieb. Vo funkcii nahradil Mareka Růžičku, ktorý vo vedení importérskej spoločnosti značky ŠKODA pôsobil 4 roky. **Jaroslav Hercog má vyše dvadsaťročné skúsenosti s prácou pre značku ŠKODA**, kde pracoval na viacerých manažérskych pozíciách v oblasti predaja a marketingu. Jaroslav Hercog pracuje pre značku ŠKODA už viac než 20 rokov, pričom zastával mnoho manažérskych pozícií v oblasti predaja a marketingu, medzi inými aj v ŠKODA AUTO Slovensko v rokoch 2005 až 2007. V poslednej dekáde bol regionálnym riaditeľom pre predaj v strednej a východnej Európe a uplynulé 4 roky úspešne riadil expanziu značky na 22 západoeurópskych trhoch. Teraz sa vracia do domovskej krajiny, aby ďalej rozvíjal postavenie značky ŠKODA na Slovensku a spoločne s celým tímom pokračoval v úspechoch spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. “**Som rád, že sa vraciam domov na Slovensko**. Teším sa, že budem mať možnosť byť súčasťou úspešného tímu značky ŠKODA, ktorá je na Slovensku jednoznačným lídrom. Vďaka modernej predajnej sieti a širokej modelovej palete tak máme veľkú perspektívu túto pozíciu aj naďalej posilňovať. Spoločne s ponukou kvalitných služieb chceme s našimi obchodnými partnermi zvyšovať lojalitu a spokojnosť našich zákazníkov,” vysvetľuje Jaroslav Hercog, nastupujúci konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko a dodáva: “Naše odvetvie bude stále intenzívnejšie ovplyvňovať mnoho prichádzajúcich trendov, ako je napríklad elektromobilita, konektivita či digitalizácia predajných a servisných procesov. Tomu musíme prispôsobiť aj naše služby a ponuku produktov, pretože naši klienti práve takéto inovácie od jednotky na trhu bezpochyby očakávajú. Prvoradou úlohou však bude spoločne s našimi partnermi v sieti ŠKODA zvládnuť dopady pandémie koronavírusu a pripraviť sa na reštart a návrat do novej reality.”
Jaroslav Hercog nastupuje na pozíciu konateľa spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko počnúc 1. júnom 2020 a vo funkcii nahrádza Mareka Růžičku, ktorý však ostáva verný značke s okrídleným šípom v logu. Ten posilní predajný tím spoločnosti ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi, kde prevezme vedenie predajného regiónu zodpovedného za Rusko a krajiny Strednej Ázie.
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023