Aktuality

Slovensko-český tím Jantar Team sa zúčastní Rally Dakar 2021!

Jantar na Rally Dakar 2020

Rally Dakar je od roku 1979 snom nejedného pretekára. Akási pomyselná „modla“ vytrvalostných pretekov, ale aj neuveriteľný zážitok pre divákov. Rok 2020 je však prelomový pre pretekársky Jantar Team. Problém menom COVID 19 zmenil kalendár mnohých motoristických podujatí, neraz ich aj doslova vymazal. Hlavou tímu Jantar Team je majiteľ a pretekár Ján Miloň, ktorý hodenú rukavicu zmien dvihol veľmi odvážne a po dlhom hľadaní pretekárskych možností sa rozhodol „vyštartovať“ rovno na pretekársky vrchol menom Rally Dakar 2021.

Z auta na motocykle

Keďže Rally Dakar je nielen o pretekaní, ale aj o fyzickej kondícii a skúsenostiach, Ján Miloň sa triezvo rozhodol priamo sa nezúčastniť, ale oslovil skúsených českých pretekárov – Rudolfa Lhtoského (3x Rally Dakar) a Davida Pabišku (11x Rally Dakar). Aby výziev nebolo málo, pretekári sa rozhodli, že Rally Dakar 2021 chcú absolvovať v kategórii Malle Moto.

Jantar na Rally Dakar 2020

Jej špecifikum je žiadna pomoc podporného tímu. Každý pretekár je preto nielen pretekár, ale aj mechanik v jednom. Vzhľadom na extrémnu záťaž nielen na telo, ale aj motocykel, tím Jantar Team siahol po absolútnej motocyklistickej špičke menom KTM 450 Rally – pre zaujímavosť, výroba motocykla trvá 6 – 7 mesiacov. Výhodou tohto spojenia je aj veľká pomoc spoločnosti KTM, ktorá do cieľa každej etapy pristaví servisný kamión plný náhradných dielov. Tie sú pretekárom vybavených „firemnou“ čipovou kartou voľne k dispozícii.

„Ako divák a hlavne organizátor celého tímu budem všetko s jazdcami zažívať a prežívať. Aj toto je stránka, ktorá vie priniesť a prináša veľkú dávku adrenalínu. Predstavte si, že vaše dve „deti“ ráno niekde odídu a niekam majú podvečer prísť. Medzi tým magické informačné ticho. Život pretekára je naozaj plný zážitkov, bez ohľadu na akej pozícii sa práve nachádza. Verím, že aj vďaka KTM budú vidieť farby Jantar Team-u v cieli legendárneho Rally Dakar 2021“, dodal Ján Miloň.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie