Aktuality

Cenník novej Toyoty Yaris pre Slovensko, prvky výbavy, motorizácie a ďalšie podrobnosti

Nová Toyota Yaris má byť ideálnym mestským autom pre Európana. Automobil bol navrhnutý v Európe a pre európsky trh, vyrábať sa bude vo Francúzsku. Tamojší výrobný závod Valenciennes začne s výrobou Yarisu už v júni a budúci rok sa výroba spustí aj u našich susedov v českom Kolíne. Tam sa vyrába aj Aygo.

Slováci si môžu nový Yaris objednať už teraz, slovenská pobočka Toyoty ponúka model aj s vlastným financovaním. Pre tých, ktorí sa pre novinku rozhodnú už teraz, dostanú zľavu do výšky 1 300 eur a slovenská Toyota tvrdí, že je to vôbec najlepšia ponuka, s akou kedy prišla. Čo to znamená v praxi?

POZRITE SI VIDEOTESTY AMŠ


Nový Yaris sa v najlacnejšej verzii ponúkne s motorom 1,0 VVT-i 53 kW (72 k) vo výbave Active za cenu 12 490 eur. V predaji tiež bude verzia s atmosférickým trojvalcom Dynamic Force so zdvihovým objemom valcov 1,5 litra, ktorý sa chváli úsporou paliva až 20 percent v porovnaní s predchodcom. Sú to smelé tvrdenia, tešíme sa na test. Maximálny výkon tohto motora je 89 kW (121 k). Pre tento motor je pripravená 6-stupňová manuálna prevodovka i automatika Multidrive S. Najväčšie očakávania máme na hybridnú verziu 1.5 Hybrid 65 kW (88 k) s prevodovkou CVT. Vo výbave Active si bude možné hybridnú verziu zadovážiť od 16 490 eur.

Slovenskí zákazníci si budú môcť vyberať zo štyroch úrovní výbav, počnúc Active, Comfort, Selection a Premiere Edition. Tá posledná bude limitovaná.

Cenník, technické údaje, prvky výbav

Takto vyzerá predpredajný cenník novej Toyoty Yaris a tiež súhrn prvkov výbavy v jednotlivých stupňoch výbavy (v priloženom PDFku môžete scrollovať):

Väčší aj menší ako predchodca

Okrem pútavého dizajnu ponúkne aj veľmi vysoký bezpečnostný štandard, podľa automobilky sa jedná o najbezpečnejší model vo svojej triede. Vozidlo stojí na kompaktnej podvozkovej platforme GA-B, vďaka čomu sa zväčšilo do šírky (+50 mm) a predĺžil sa aj rázvor, no zároveň je päť milimetrov kratší. Rozchod kolies sa pritom zväčšil až o 57 mm, čo by sa očakávane malo priaznivo premietnuť do jazdných vlastností.

Už v základnej výbave je k dispozícii inteligentný adaptívny tempomat fungujúci v plnom rozsahu rýchlostí vrátane semi-autonómneho riadenia. O bezpečnosť sa v rámci štandardnej výbavy stará aj súbor prvkov Toyota Safety Sense 2.5 (vylepšená druhá generácia), ktorý okrem iného zahŕňa bezpečnostný systém na zabránenie nehodám s funkciou rozpoznávania chodcov a cyklistov, systém na zmierňovanie rizika nehody na križovatkách, asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém na sledovanie únavy vodiča alebo núdzový asistent riadenia. Toyota sa s novým modelom snaží dosiahnuť hodnotenie 5 hviezdičiek v európskych testoch Euro NCAP, a to okrem iného aj vďaka unikátnemu centrálnemu airbagu pre predné sedadlá, uvádza sa v tlačovej správeimportéra značky.

Odchádzajúcu generáciu Toyoty Yaris si môžete zakúpiť ešte aj dnes ako YARIS CLASSIC. Táto výbava obsahuje 1,5-litrový benzínový motor a šesťstupňový manuál za 11 390 eur.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie