Aktuality

Cenník novej Toyoty Yaris pre Slovensko, prvky výbavy, motorizácie a ďalšie podrobnosti

Nová Toyota Yaris má byť ideálnym mestským autom pre Európana. Automobil bol navrhnutý v Európe a pre európsky trh, vyrábať sa bude vo Francúzsku. Tamojší výrobný závod Valenciennes začne s výrobou Yarisu už v júni a budúci rok sa výroba spustí aj u našich susedov v českom Kolíne. Tam sa vyrába aj Aygo.

Slováci si môžu nový Yaris objednať už teraz, slovenská pobočka Toyoty ponúka model aj s vlastným financovaním. Pre tých, ktorí sa pre novinku rozhodnú už teraz, dostanú zľavu do výšky 1 300 eur a slovenská Toyota tvrdí, že je to vôbec najlepšia ponuka, s akou kedy prišla. Čo to znamená v praxi?

POZRITE SI VIDEOTESTY AMŠ


Nový Yaris sa v najlacnejšej verzii ponúkne s motorom 1,0 VVT-i 53 kW (72 k) vo výbave Active za cenu 12 490 eur. V predaji tiež bude verzia s atmosférickým trojvalcom Dynamic Force so zdvihovým objemom valcov 1,5 litra, ktorý sa chváli úsporou paliva až 20 percent v porovnaní s predchodcom. Sú to smelé tvrdenia, tešíme sa na test. Maximálny výkon tohto motora je 89 kW (121 k). Pre tento motor je pripravená 6-stupňová manuálna prevodovka i automatika Multidrive S. Najväčšie očakávania máme na hybridnú verziu 1.5 Hybrid 65 kW (88 k) s prevodovkou CVT. Vo výbave Active si bude možné hybridnú verziu zadovážiť od 16 490 eur.

Slovenskí zákazníci si budú môcť vyberať zo štyroch úrovní výbav, počnúc Active, Comfort, Selection a Premiere Edition. Tá posledná bude limitovaná.

Cenník, technické údaje, prvky výbav

Takto vyzerá predpredajný cenník novej Toyoty Yaris a tiež súhrn prvkov výbavy v jednotlivých stupňoch výbavy (v priloženom PDFku môžete scrollovať):

Väčší aj menší ako predchodca

Okrem pútavého dizajnu ponúkne aj veľmi vysoký bezpečnostný štandard, podľa automobilky sa jedná o najbezpečnejší model vo svojej triede. Vozidlo stojí na kompaktnej podvozkovej platforme GA-B, vďaka čomu sa zväčšilo do šírky (+50 mm) a predĺžil sa aj rázvor, no zároveň je päť milimetrov kratší. Rozchod kolies sa pritom zväčšil až o 57 mm, čo by sa očakávane malo priaznivo premietnuť do jazdných vlastností.

Už v základnej výbave je k dispozícii inteligentný adaptívny tempomat fungujúci v plnom rozsahu rýchlostí vrátane semi-autonómneho riadenia. O bezpečnosť sa v rámci štandardnej výbavy stará aj súbor prvkov Toyota Safety Sense 2.5 (vylepšená druhá generácia), ktorý okrem iného zahŕňa bezpečnostný systém na zabránenie nehodám s funkciou rozpoznávania chodcov a cyklistov, systém na zmierňovanie rizika nehody na križovatkách, asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém na sledovanie únavy vodiča alebo núdzový asistent riadenia. Toyota sa s novým modelom snaží dosiahnuť hodnotenie 5 hviezdičiek v európskych testoch Euro NCAP, a to okrem iného aj vďaka unikátnemu centrálnemu airbagu pre predné sedadlá, uvádza sa v tlačovej správeimportéra značky.

Odchádzajúcu generáciu Toyoty Yaris si môžete zakúpiť ešte aj dnes ako YARIS CLASSIC. Táto výbava obsahuje 1,5-litrový benzínový motor a šesťstupňový manuál za 11 390 eur.

Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

CUPRA Track Day: Horkokrvní Španieli to rozpálili na Slovakia Ringu | Foto: David Hecl
Testy

CUPRA Track Day: Horkokrvní Španieli to rozpálili na Slovakia Ringu

Spojenie CUPRA a pretekársky okruh? To môže byť celkom poriadna porcia zábavy. Vďaka najmladšej európskej automobilke sme mali možnosť otestovať jej dva najostrejšie modely priamo na pretekárskom asfalte. Už po chvíľke jazdenia bolo jasné, že autá, ktoré sa od seba navonok tak veľmi odlišujú, majú extrémne veľa spoločného.