Autoviny.sk

Nová Škoda Scala Spider sa predstaví už v lete! Má to však jeden háčik

Škoda Scala Spider, takto sa bude volať nové vozidlo na ktorého výrobe sa podieľa 20 študentov zo Škoda Academy. V rámci workshopu v oddelení dizajnu Škody v Mladej Boleslavi sa dokonca stretli aj s hlavným dizajnérom Oliverom Stefanim. Spoločnými silami vytvorili prvú skicu vozidla, veď ako hovorí šéfdizajnér Škoda Oliver Stefani:

"Kreslenie je aj napriek širšiemu využitiu počítačov a simulácií stále podstatnou súčasťou práce automobilových dizajnérov."

Škoda Scala Spider

Predstavenie nových študentských vozidiel je tu každoročne počas letných mesiacov už od roku 2014. Minulý rok sme sa s našou kamerou boli pozrieť na koncept s názvom Škoda Mountiaq, kde sme aj vyspovedali minuloročných tvorcov auta.

Práve študenti sú budúcnosťou pre automobilky, a ako môžeme vidieť na ich predošlých projektoch, všetky sú hravé, štýlové a netradičné. Preto sa už dnes tešíme, kedy si budeme môcť auto vyskúšať. Má to však jeden háčik, zajazdiť si na ňom môže len pár ľudí v rámci predvádzacích akcií. Vozidlo sa totižto do komerčnej výroby nedostane.

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie