Aktuality

V Maďarsku dostanete novú Daciu Lodgy za polovičnú cenu! Ako je to možné?

Autožurnál zverejnil informáciu o novej štátnej dotácii v Maďarsku. Vláda Viktora Orbána schválila finančný príspevok na osobné automobily pre viacčlenné rodiny, vďaka ktorému môžu pri kúpe nového alebo predvádzacieho auta ušetriť niekoľko tisíc eur. Vládna strana Fidesz sa dotáciou snaží pomôcť rodinám s tromi a viacerými deťmi. Tamojšie orgány preplatia až polovicu kúpnej ceny vozidla, maximálne však dva a pol milióna forintov, čo v prepočte predstavuje zhruba 7 500 eur.

Najdôležitejšou podmienkou je, aby rodinný automobil disponoval sedemmiestnou konfiguráciou sedadiel, rodič držal vodičský preukaz skupiny B a vychovával aspoň tri deti. Deti musia byť vo veku, kedy za nich rodičia poberajú rodinné prídavky. Do celkového počtu potomkov sa môže rátať aj ešte nenarodené dieťa, avšak matka musí byť v čase podávania žiadosti minimálne v dvanástom týždni tehotenstva. (pokračovanie pod videom)

Pozrite si naše videá

Finančne menej zabezpečené rodiny, ktoré sa rozhodli túto štedrú dotáciu využiť, preto siahajú po najdostupnejšom sedemmiestnom aute na tamojšom trhu – Dacia Lodgy. Tá v sedemmiestnej konfigurácii s dobrou výbavou a pomerne slušným motorom 1.3 TCe (75 kW) stojí približne 14 600 eur. Po aplikácii štátneho príspevku tak cena klesne na atraktívnych 7 300 eur.

Vďaka tomu sa z Lodgy stal u južných susedov skutočný bestseller, vo februári vďaka 477 predaným kusom dokonca obsadil na prvé miesto medzi najpredávanejšími vozidlami.

Podporný program odštartoval v susednom Maďarsku už v roku 2019 a potrvá do konca roka 2022.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie