Aktuality

Kia zverejnila predaje za február, koronavírus sa už začína prejavovať

KIA SELTOS

Spoločnosť Kia Motors Corporation minulý týždeň zverejnila predajné čísla za február 2020. Tie poukazujú na skutočnosť, že sa automobilke stále veľmi dobre darí aj napriek tomu, že medzinárodné trhy začali reagovať na situáciu okolo šíriaceho sa koronavírusu COVID-19.

Kia predala za február 2020 celkovo 187 844 vozidiel, do ktorých sa počítajú nielen osobné automobily, ale aj takzvané rekreačné vozidlá (RVs) a tiež úžitkové automobily. V porovnaní s februrárom 2019 sa jedná o pokles predaja o päť percent.

Týchto päť percent je spôsobených predovšetkým situáciou v Južnej Kórei, kde je momentálne problém s koronavírusom významný. Zatiaľ čo vo svete klesli predaje automobilov značky Kia iba o 3,2 percenta (164 434 za 2/2019 verzus 159 163 za 2/2020), doma v Južnej Kórei sa trh medziročne prepadol až o 13,7 percenta. Vlani sa predalo 33 222 kusov vozidiel, tento rok vo februári 28 681 exemplárov.

Sama Kia uvádza, že za týmto poklesom vidí práve spotrebiteľské správanie ovplyvnené koronavírusom, predovšetkým v Južnej Kórei a v Číne.

Celosvetovo najpredávanejším modelom značky KIA je naďalej esúvečko SPORTAGE s počtom 25 555 predaných kusov. Sportage je nasledovaný menším esúvečkom SELTOS s celkovými predajmi 25 129 kusov a malým hatchbackom RIO (predávaným aj ako PRIDE) s predajom 19 428 kusov.

Automobilka na záver svojho vyhlásenia uviedla, že prijala opatrenia na to, aby v žiadnom prípade nebola zúčastnená na šírení vírusu COVID-19, údajne monitoruje celosvetovú situáciu v reálnom čase.

Prečítajte si aj:


Kia sa snaží o nemožné, ponúkne prémiovú triedu za cenu strednej. Všetko to začne jej nový elektromobil

Redakcia (s)


Nová KIA Sorento je oficiálne odhalená. Má ambície preniknúť do prémiovej triedy

ERIK STRÍŽ


Toto je najluxusnejšia KIA: Limuzína, ktorá vás prekvapí nielen dizajnom

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie