Aktuality

VIDEO: Ako sa vyrába Dacia Duster? Takto vyzerá realita vo fabrike!

Na internete bežne nachádzame rôzne diskusné názory týkajúce sa procesu výroby lacnejších modelov. Debaty sa zvyčajne týkajú technickej vybavenosti, personálu či celkovej kvality výstupnej kontroly. Pokiaľ ste si doteraz neboli istí, či môžete rumunskej kvalite dôverovať, odporúčame vám pozrieť si najnovšie video priamo z továrne na výrobu modelu Duster.

Takmer polhodinový dokument zachytáva celý proces montáže auta od lisovania plechov karosérie až po lakovanie a výstupnú kontrolu. Podrobné zábery môžu mnohých kritikov prekvapiť pomerne slušnou úrovňou montáže, pri pohľade na pokročilú automatizáciu rozhodne nemôžeme proces výroby lacných Dacií označiť za zastaraný.

Dacia Duster patrí k najpopulárnejším modelom značky, o ktorý je veľký záujem aj na Slovensku. Výroba ide naplno a ku koncu minulého roka opustilo brány továrne Mioveni 500 000 vyrobených kusov. Týmto úspechom sa môže Duster pochváliť už po dvoch rokoch od spustenia výroby novej generácie.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie