Aktuality

Putinova limuzína sa chystá do terénu

Aurus Komendant

Novinka sa bude volať Komendant, čo v preklade znamená Veliteľ. Luxusné SUV, ktoré svojim charakterom zjavne miery skôr na cesty než do terénu, je tretím ohláseným modelom mladej ruskej automobilky Aurus. A tomuto charakteru zodpovedá aj použitá technika. Podobne ako minivan Arsenal využije podlahovú platformu z luxusnej limuzíny Senat.

Áno, je to luxusná limuzína, na ktorej sa vozí prezident Putin. Pod prednou kapotou teda možno očakávať dvakrát preplňovaný benzínový osemvalec V8 s objemom 4,4 litra, maximálnym výkonom 440 kW (600 k) a najvyšším krútiacim momentom 800 Nm. Motor, ktorý firma vyvíjala s automobilkou Porsche, bude spolupracovať s modernou deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom 4x4, pričom preferovaná bude zadná náprava. S touto technikou to bude raketa, no zodpovedajúca tomu bude aj spotreba. Je teda veľmi pravdepodobné, že sa pod prednou kapotou časom objavia aj „civilnejšie“ agregáty, čo by odbytu určite výrazne pomohlo.

V maskáčoch už jazdí

O tom, že to Rusi s luxusným SUV myslia vážne napovedajú aj maskované testovacie kusy ktoré brázdia cesty nielen v Rusku. Podobne ako v prípade limuzíny mieni automobilka zákazníkov hľadať v Číne.

Podľa posledných informácií sa vývojové práce blížia do finále a sériové model plánuje automobilka ukázať na domáce autosalóne v Moskve, ktorý sa koná tradične v lete. Čo myslíte, má tento odvážny Ruský projekt šancu aj mimo domovskej krajiny?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Karavan Etrusco A 7300 DB: Lyžovačka ide aj inak! (foto: Juraj Hrivnák)
Testy

Karavan Etrusco A 7300 DB: Lyžovačka ide aj inak!

Ponuka na požičanie karavanu sa u nás hneď spojila s otázkou, kam vyraziť. Na vínnu cestu? Za pamiatkami? Rozuzlenie však prišlo rýchlo. Čo tak za lyžovačkou? Veď situácia s hotelmi je veľmi neistá a karavan, ktorý poskytuje kompletné ubytovanie aj s varením, môže byť vhodným riešením!