Aktuality

Tesla hlási rekordy

Sériová Tesla Model 3 je tu, prvý kus dostal Elon Musk k narodeninám.

Pod veľký úspech sa podpísali predovšetkým výborné výsledky posledného štvrťroka, kedy automobilka zákazníkom dodala 112 000 automobilov.

Najväčší odbyt si podľa očakávania pripísal model Tesla 3. Rekordný bol posledný štvrťrok nielen z pohľadu odbytu, ale aj výroby. Za sledované obdobie vyrobila 105 000 automobilov, opäť hral prím model Tesla 3, ktorých bolo 86 958 kusov.

Tesla Model 3 (2018)
Tesla Model 3 (2018)

Dodajme, že pod tento výsledok sa ešte nestihol v zásadnej miere podpísať nový výrobný závod, ktorý automobilka postavila v Číne.

Ak zoberieme do úvahy, že popri novej fabrike automobilka plánuje aj spustenie výroby modelu Y, méta 500 000 automobilov v roku 2020 je celkom reálna.

Tesla Model Y (2020)
Tesla Model Y (2020)

Na úspech, samozrejme, zareagovala aj cena akcií automobilky, ktoré si zásadne polepšili. Zdá sa teda, že lavírovanie na hrane existencie už automobilka nadobro zažehnala. Tento predpoklad podčiarkujú aj informácie úspešnom nábehu výroby v Číne ako aj o novom patente v oblasti akumulátorov.

Lacnejšie akumulátory už čoskoro.

Kanadská filiálka automobilky si nechala zaregistrovať medzinárodný patent nového chemického zloženia li-ion akumulátorov. Podľa dostupných informácií sa jedná o pridanie nových chemických látok do elektrolytu NMC (nikl-mangan-kobalt). Tento typ akumulátorov Tesla aktuálne používa vo svojich stacionárnych akumulátorových úložných systémoch  Powerwall a Powerpack.

Podľa zdroja z automobilky sa však novinka objaví aj akumulátoroch montovaných do automobilov. Novinka má priniesť viacero výhod, od predĺženia životnosti, zlepšenia výkonu až po zníženie výrobnej ceny akumulátorov. Do výroby by mala byť nová technológia vo veľmi populárnom sedane Tesla 3, ktorá sa bude vyrábať v novom závode v Číne.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

Prvá jazda: Nový Hyundai i30 1.5 DPi a i30 Wagon N-Line 1.6 CRDi

Ako zvláda vylepšený Hyundai i30 s motorom 1.5 DPi mestské podmienky? A hodí sa do športovo ladeného kombi známy naftový motor 1.6 CRDI? Odpovede som sa snažil nájsť počas prvých jázd s hatchbackom a kombi i30 po facelifte. Veľa času som nepotreboval, autá presviedčajú o svojich kladoch už po prvých kilometroch.