Aktuality

Lexus ponúkne nové obrovské SUV s brutálnou V8 s dvojitým preplňovaním!

Lexus LX

Prečítajte si aj:


BEST CARS 2020: Hlasujte za najlepšie autá roka!

Redakcia (s)


Vyššie číslo v názve znamená, že ďalší Lexus LX s určitosťou dostane novú hnaciu jednotku. V súčasnosti pod kapotou modelu LX 570 pracuje 5,7-litrový motor V8. I keď v prípade aktuálneho auta číslo pochádza z kapacity jednotky, ťažko očakávať, že nový Lexus LX dostane šesťlitrový motor. Tým viac, že označenia najnovších áut japonského výrobcu nie sú vždy odvodené z objemu motora.

Ako príklad môže poslúžiť limuzína LS 500, ktorá je vybavená dvojito preplňovaným šesťvalcom s objemom 3,5 litra a výkonom 421 koní.

V8 twin-turbo

Lexus LX

Omnoho pravdepodobnejšie je, že Lexus LX 600 bude poháňať štvorlitrový motor V8 twin-turbo. Práve na takomto motore pracujú japonskí inžinieri podľa fám, ktoré sa sporadicky objavujú už niekoľko rokov. Motor v tejto konfigurácii by mohol poľahky dosiahnuť výkon 600 koní, čo by zároveň odôvodňovalo vyššie označenie nového SUV.

Kedy Japonci predstavia novú generácia modelu LX, nie je jasné. Niektoré informácie hovoria o budúcom roku, iné predpovedajú rok 2022.

Ďalšie fámy o Lexuse LC F

Lexus LX

Všetko naznačuje, že extrémny variant vlajkového kupé je ďalším vozidlom, na ktorom pracuje japonská značka. Lexus si už zaregistroval príslušnú ochrannú známku a do médií sem-tam preniknú neoverené zvesti o špecifikách vozidla a fotografie kupé s kamuflážou. Najnovšie informácie pochádzajú z konca septembra. Podľa portálu Roadshow jeden z pozorovateľov pristihol tím vodičov spoločnosti Lexus počas cestých testov a všimol si dva exempláre modelu LC, ktorých zvuk bol celkom odlišný od vozidiel, ktoré sú v súčasnosti v predaji. Z jeho opisu vyplýva, že v práci motora bolo možné odhaliť prítomnosť turbodúchadiel a zvuk výfuku bol omnoho prenikavejší.

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie