Aktuality

Kia zavádza doživotnú záruku na vybrané motory aj spätne o 8 rokov!

Prečítajte si aj:


BEST CARS 2020: Hlasujte za najlepšie autá roka!

Redakcia (s)


Počuli ste už o doživotnej záruke na motor? Možno áno, ale zrejme v súvislosti s práčkami a sušičkami. Lenže ani automobilový svet sa podobným odvážnym garanciám nevyhýba, i keď to rozhodne nie je štandard.

Kia sa rozhodla pre mimoriadny a veľkorysý krok v ústrety zákazníkom po tom, čo sa spoločne so svojím materským automobilovým koncernom stali terčom kritiky za veľkú zvolávaciu akciu.

V princípe KIA na svoje motory Theta II GDi s priamym vstrekovaním ponúka až doživotnú záruku a čo je ešte zaujímavejšie, platí aj pre už vyrobené motory. A nielen spred roka či dvoch, Kia vo svojich garanciách zachádza až do roku 2011! Ak sa vám to zdá byť neuveriteľné a nonsens, vedzte, že je to skutočne pravda.

Ako to už ale býva, u suseda je tráva vždy zelenšia. Uvedené doživotné záruky na motory Theta II GDi sa týkajú iba trhov v USA, pretože práve tam a v Južnej Kórei boli v rokoch 2015 až 2017 realizované zvolávacie akcie pre modely K5, K7, Sorento a Sportage, ale aj na ďalšie modely koncernu Hyundai práve kvôli motorom. Celkovo sa do servisov zvolávalo 4,69 milióna áut.

Automobilový koncern v nadväznosti na tieto zvolávacie akcie tento mesiac vyhlásil, že zavádza do platnosti doživotnú záruku. Demonštruje tým svoje presvedčenie o kvalite motorov a úspešnosti technických opatrení, ktoré viedli k napraveniu poškodenej reputácie, ale aj sa chce takto odvďačiť lojálnym zákazníkom.

Táto nevšedná ponuka pritom platí pre všetkých zákazníkov, ktorí v roku 2018 nepodľahli pokušeniu vytlačiť zo situácie peniaze a rozhodli sa nevstúpiť do súdneho sporu s výrobcom. Zo správy od Yonhap News Agency vyplýva, že tí zákazníci, ktorí sa hromadnej žaloby v roku 2018 zúčastnili, nebudú mať na doživotnú záruku nárok.


Zdroje:

Kia News Center Hyundai to offer lifetime warranty for Theta 2 engine

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.