Aktuality

Škoda predstaví nový Rapid! Ukáže sa aj ako praktický liftback.

Škoda Rapid 2020

Dlhodobo stagnujúce predajné čísla modelu Rapid spôsobili, že Škoda ukončila jeho predaj na západných trhoch a do ponuky uviedla náhradu v podobe kompaktného hatchbacku Scala. Na určitých trhoch však lacný liftback pokračuje ďalej. Obľube sa teší napríklad v Rusku, kde tento model automobilka vyrába od roku 2014.

Škoda nielenže nemá v pláne produkciu modelu Rapid pre východné trhy ukončiť, ale v súčasnosti dokonca pripravuje nástupcu, ktorý sa ukáže už v najbližších mesiacoch. Momentálne ešte nevieme s určitosťou napísať, či pôjde len o ďalšiu modernizáciu alebo úplne novú generáciu. Najnovšie skice však naznačujú, ako bude nový Rapid vyzerať. Predná maska ponesie základné črty najnovších modelov, pričom svetlometmi priamo nadväzuje na model Scala. Výraznejšími zmenami prejde aj interiér, ktorý dostane kvalitnejšie materiály a moderné technológie.

Prečítajte si aj:


Napriek tomu však neočakávame prítomnosť najmenších koncernových motorizácií pod kapotou, pretože emisné normy na východe nie sú nastavené rovnako prísne ako v Európskej únii. Automobilky si tak vďaka voľnejšej legislatíve môžu dovoliť umiestniť väčšie a konštrukčne jednoduchšie agregáty aj do nových generácií. S najväčšou pravdepodobnosťou si svoju cestu do modelu Rapid nájde reinkarnovaný atmosférický benzínový štvorvalec 1.6 MPI, o ktorom sme nedávno písali v súvislosti s novou Octaviou.

A čo vy? Chceli by ste vidieť nový Rapid aj na Slovensku, alebo by vám stačila praktickejšia karosárska verzia modelu Scala v podobe liftbacku alebo kombi?

--KONIEC ČLÁNKU--

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie