Aktuality

Jeremy Clarkson o tom, ako vylepšiť F1: Ferrari aj Mercedes majú ísť do...

Tvrdé slová a vulgarizmy sú pre Clarksona typické a preto nás neprekvapujú. Ale aj on to občas preženie, čoho dôkazom je priložené video.

Jeremy Clarkson odpovedal na nieľkoľko otázok súvisiacich so šampionátmi F1. A nešetril kritikou, zameral sa najmä na príliš vysokú zameranosť vedenia na bezpečnosť. Clarkson by chcel mať z F1 divácky atraktívny šport, v ktorom nie je núdza o kontaktné súboje, hlučné motory a akciu.

„Radšej sa budem pozerať, ako rastie toto, než sledovať preteky F1,“ tvrdí Clarskon a prstom ukazuje na kvetináč s červeným svetom položeným na kaviarenskom stole. Kvet stojí hneď vedľa pohára s ružovým vínom. „A to som miloval preteky formule 1,“ dodáva Clarkson.

Podľa jeho slov by sa mala F1 zbaviť stewardov, monoposty by mali byť v kolíziách odolnejšie, nebezpečná jazda by mala byť hodnotená kladnými bodmi a prepracovať divácku stránku pretekov podľa vzoru kriketu.

Pritom si Clarkson nekladie servítku pred ústa, keď hovorí o tom, ako sa Ferrari a Mercedes bránia svojimi marketingovými stratégiami.

„Spravte z toho poriadny šport, nie bezpečnostné cvičenie!“

Súhlasíte s Clarksonom? Naozaj je šampionát F1 divácky neatraktívny a nudný?

Ak vám video nejde prehrať, pozrite si ho s českými titulkami na stránke videacesky.cz

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie