Aktuality

Angličania nám povedali, aké autá sú podľa nich najlepšie. Jaguar ani Land Rover to nie sú.

Lexus RX 450h v teste auto motor a šport (foto: Erik Stríž)

Lexus už tretíkrát ovládol výsledky prieskumu Driver Power magazínu Auto Express. Tento najväčší britský prieskum spokojnosti medzi majiteľmi nových automobilov odhaľuje, že Briti sú najspokojnejší s hybridnými modelmi. Do prvej päťky prieskumu Driver Power sa prebojovali hneď tri hybridy – na prvom mieste je Toyota Prius, na druhom Lexus IS a piaty je ďalší Lexus – model RX. Do prvej desiatky sa dostali ešte dva ďalšie modely Lexus, čo korunovalo fantastický výsledok tohto japonského výrobcu prémiových vozidiel.

Navyše väčšina modelov z prvej desiatky je v ponuke ako hybrid alebo plug-in hybrid, čo ukazuje na skutočnosť, že keď sa vodiči odvážia opustiť prevedenie poháňané výlučne spaľovacím motorom, svoje rozhodnutie neľutujú. „Spokojnosť s hybridnými automobilmi je na najvyššej úrovni v histórii. Majitelia sa tešia z nízkej spotreby paliva a pohodovej jazdy, ktoré sú charakteristické pre tieto vozidlá. Značky Toyota a Lexus vždy podporovali hybridné technológie, pričom tieto výsledky len dokazujú, že toto rozhodnutie bolo správne,“ hovorí k výsledkom Steve Fowler, šéfredaktor magazínu Auto Express.

Lexus dosiahol najvyššie skóre v celkovej spokojnosti zákazníkov, a to 92 percent, vďaka čomu získal už tretiu medailu v rade. „Značka Lexus sa zrodila pred 30 rokmi a vždy bolo naším cieľom poskytovať tie najlepšie služby zákazníkom a taktiež zmeniť poňatie nadštandardných služieb. Je to predovšetkým snaha o precíznosť v každom ohľade, rad skvelých nových produktov a tvrdá práca každého, kto pre Lexus pracuje, čo nám pomohlo v prieskume Driver Power opäť dosiahnuť najvyššiu métu,“ hovorí riaditeľ spoločnosti Lexus UK Ewan Shepherd.

V ktorých kategóriách jednotlivé modely značky uspeli? Model RX získal ocenenie za najlepšie prémiové SUV a bol najlepšie hodnotený po stránke interiéru a pohodlia, kupé RC sa ukázalo ako najlepšie športové vozidlo a majitelia ocenili jeho spoľahlivosť a kvalitu továrenského spracovania. Sedan IS je najlepším kompaktným manažérskym vozidlom a sedan GS bol označený za najlepšie manažérske auto.

Prieskum Driver Power, organizovaný od roku 2002, je najväčší a najkomplexnejší prieskum spokojnosti majiteľov vozidiel vo Veľkej Británii. Majitelia vozidiel starých maximálne 24 mesiacov sú dotazovaní na všetky aspekty ich vozidla, ktoré spolu tvoria deväť kategórií hlasovania. Z prieskumu Driver Power vďaka tomu vyplývajú zrozumiteľné výsledky týkajúce sa obľúbených vozidiel, a hodnotené sú praktické faktory ako batožinový priestor, kvalita palubných technológií, hospodárnosť, kvalita jazdy, ovládateľnosť alebo spoľahlivosť.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie