Aktuality

Citroën pripravuje veľký sedan! Poznáme prvé detaily:

Hurá! Veľkého sedanu od francúzskej automobilky sa predsa len dočkáme, a to už čoskoro. Francúzi naznačujú, že novinka ponesie odvážny dizajn kombinovaný s komfortnými prvkami odkazujúcimi na legendárne modely DS, CX, XM či C6. „Novinka bude v súlade s koreňmi a DNA značky,“ hovorí šéf spoločnosti Citroën, Xavier Peugeot.

Vedenie zároveň prizvukuje, že chce zachovať dostupný charakter svojich áut a neplánuje konkurovať prémiovým značkám ako BMW, Audi či Mercedes-Benz. „Sme mainstreamový hráč a chceme ponúkať široký výber produktov, od malých automobilov až po veľké.“

Model tak bude postavený na základoch Peugeotu 508 a crossovera C5 Aircross, vďaka čomu môžeme pri novej vlajkovej lodi počítať aj s hybridnou technológiou. Ambíciou značky je od budúceho roka predstaviť nové vozidlá s elektrifikovaným pohonom a do roku 2025 má disponovať akumulátorom každý model v portfóliu.

Viac informácií o pripravovanom aute sa dozvieme v najbližších mesiacoch.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?