Aktuality

Jaguar XJ definitívne končí! Nástupca nepoteší žiadneho petrolheada:

Model XJ je vlajkovou loďou britskej automobilky, s ktorou Jaguar konkuroval tým najluxusnejším sedanom na trhu. Oproti ním bol vždy viac zameraný na vodiča a zábavu za volantom, patril tak k najzábavnejším veľkým limuzínam na trhu s prémiovými autami. Na ohlásenie nástupcu sme preto netrpezlivo čakali, no najnovšie správy nás veľmi nepotešili.

Výroba aktuálnej generácie sa ukončí už 6. júna, budúcu generáciu majú Briti predstaviť v priebehu nasledujúceho roka. Podľa všetkého pôjde o akumulátorový elektromobil. Áno, čítate správne – čistý elektromobil. Malo by ísť o konkurenta pre Porsche Taycan alebo Audi E-Tron GT. Či bude novinka aj naďalej niesť označenie XJ, zatiaľ nevieme.

Špekuluje sa tiež o tom, že vznikne predĺžená verzia modelu. Tá by mohla podkúriť chystaným novinkám od Mercedesu (EQS) a budúcej generácii Audi A8, ktorá by tiež mohla byť elektrická. Vzhľad novinky by si mal naďalej zachovať nádych športovosti, no interiér by vďaka absencii spaľovacieho agregátu mal ponúknuť viac miesta pre cestujúcich.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie