Aktuality

Dacia zaznamenala v Česku obrovský úspech, predajmi prekonala aj Hyundai a Peugeot

Test Dacia Logan MCV Stepway  (foto: Erik Stríž)

Historický úspech značky Dacia na českom trhu. To je správne pomenovanie najnovšej informácie, o ktorej šírenie sa Dacia postarala nielen doma, ale aj u nás na Slovensku.

Za prvý štvrťrok roku 2019 predala Dacia viac ako Hyundai či Peugeot, ktorí sa umiestnili na štvrtej a piatej pozícii. Jednotkou českého trhu je neprekvapivo Škoda a druhý najpredávanejší je nemecký Volkswagen.

Dacia nezabudla vo svojej českej správe pripomenúť, že takto dobré umiestnenie nie je iba výsledkom dobrej marketingovej stratégie a reklamy, ale aj služieb, ktoré s predajom súvisia a tiež samotnej kvality vozidiel. Tá je v očiach verejnosti častokrát zbytočne podceňovaná, pretože Dacia so sebou nosí aj ťarchu minulosti, ktorá nebola vždy práve priaznivá.

Súčasné vozidlá značky stále patria k cenovo dostupnejším, čo svedčí o starších používaných technológiách a jednoduchších výrobných procesoch, ale z legislatívneho hľadiska spĺňajú všetky nároky platné v Európskej únii - od emisií motorov cez techniku pripravenú pre vodiča až po samotnú bezpečnosť.

Darí sa najmä modelom Duster, Dokker či Sandero.

Test Dacia Duster 1.2 TCe Prestige: Vidiečan! (auto motor a šport 6/2018, foto: Tomáš Kelement)

Ako uvádza správa Dacie z Českej republiky, „automobily Dacia těží především z toho, že si nehrají na přetechnizované produkty, ale jsou praktickými a snadno provozovatelnými vozy pro nejširší okruh uživatelů.“

My sme v priebehu posledných rokov v redakcii privítali niekoľko modelov Dacie a ak berieme do úvahy ich cenovú dostupnosť, vždy sme mali dôvod automobily pochváliť.

Prečítajte si naše nedávne testy vozidiel Dacia:

Prečítajte si aj:


Test Dacia Duster 1.6 SCe 4 × 4: Kamarát do partie

Martin Šebesta


Test Dacia Duster 1.2 TCe 4x4 Prestige: Vidiečan!

Peter Orosz


Test Dacia Logan MCV Stepway s 0,9-litrovým motorom: Veľmi dobre!

Erik Stríž


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie