Pesničky menia vaše správanie za volantom, tieto sú najnebezpečnejšie!

Nová štúdia, ktorú uskutočnil britský poskytovateľ financovania vozidiel Moneybarn, odhaľuje, že **väčšina obľúbených pesničiek má negatívny vplyv na správanie sa za volantom.** Všeobecne platí, že hudba s rýchlosťou BPM (úder za minútu) vyššou ako 120 môže mať negatívny vplyv na vašu jazdu a môže nabádať k zvyšovaniu rýchlosti a porušovaniu dopravných predpisov. **”Ak sa vám… Prečítať celé
Vydané Text: 

Nová štúdia, ktorú uskutočnil britský poskytovateľ financovania vozidiel Moneybarn, odhaľuje, že **väčšina obľúbených pesničiek má negatívny vplyv na správanie sa za volantom.** Všeobecne platí, že hudba s rýchlosťou BPM (úder za minútu) vyššou ako 120 môže mať negatívny vplyv na vašu jazdu a môže nabádať k zvyšovaniu rýchlosti a porušovaniu dopravných predpisov. **”Ak sa vám zdá, že ste rozrušený skladbami prehrávanými v rozhlase alebo z vášho zoznamu skladieb Spotify, môže to byť čas na zmenu,”** sumarizoval Tim Schwarz, vedúci marketingu spoločnosti Moneybarn. Ale aké sú tie najnebezpečnejšie piesne? **Prieskum Moneybarn analyzoval 96 najpopulárnejších skladieb na Spotify a označil pesničku American Idiot od skupiny Green Day za najnebezpečnejšiu z výberu.** O nič lepšie na tom nebola ani Miley Cyrus a jej Party in the USA či Mr. Brightside od The Killers. Odporúčanie nedostali ani skladby od The Chainsmokers (Don’t Let Me Down) alebo skladba Born to Run od Brucea Springsteena. **Zaujímavé je, že menej ako 30 percent najpopulárnejších skladieb na Spotify považuje prieskum za bezpečné.** Medzi ne patria napríklad Starway to Heaven od legendárnej skupiny Led Zeppelin, ktorú označili za najbezpečnejšiu na počúvanie v aute. Hneď za ňou nasledovala Under The Bridge od Red Hot Chili Peppers.

Top 5 najnebezpečnejších skladieb do auta:

1. American Idiot – Green Day 2. Party in the U.S.A – Miley Cyrus 3. Mr. Brightside – The Killers 4. Don’t Let Me Down – The Chainsmokers 5. Born to Run – Bruce Springsteen

Top 5 najbezpečnejších skladieb do auta:

1. Stairway to Heaven – Led Zeppelin 2. Under the Bridge – Red Hot Chili Peppers 3. God’s Plan – Drake 4. Africa – Toto 5. Location – Khalid
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023