Aktuality

Dobre sa pozrite: toto je najnovšie SUV od VW, volá sa T-Cross

Očakávaný Volkswagen T-Cross je konečne odhalený a upútal veľkú pozornosť pre dizajn svojich zadných svetiel. Výrobca sa dramaticky odklonil od svojho konvenčného dizajnu a priniesol prvok, ktorý sa ešte chvíľu bude stretávať skôr s rozpačitými reakciami.

Nový Volkswagen T-Cross s kontroverznými zadnými  svetlami (2019)

Automobil samotný ale zachováva dizajnový jazyk nemeckého koncernu a v rozumnej miere nadväzuje na väčšie SUV-čka T-Roc a Tiguan. Interpretuje ho v menšej podobe, ale udržiava si robustný charakter a vzhľadom budí dojem technologicky vyspelého vozidla, ktorým aj je. Ponúkne moderné multimediálne technológie i asistenčné systémy. Z nich vyberáme 8-palcový displej s infotainmentom, adaptívny tempomat, audiosystém od značky Beats, bezkľúčové odomykanie a štart motora s technológiou auto štart/stop či automatický brzdový manéver. T-Cross prichádza s natívnou podporou LED svetlometov, ambientným vnútorným osvetlením, automatickou klimatizáciou a stojí na 17-palcových kolesách.

Nový Volkswagen T-Cross s kontroverznými zadnými  svetlami (2019)

Malý crossover bude konkurovať kompaktným SUV Ford Ecosport, Mazde CX-3, ale aj koncernovému SEATu Arona. T-Cross je kratší ako Hyundai Kona.

Kapacita batožinového priestoru dosahuje rozpätie 385 až 455 litrov, ponúkne teda o niečo menší objem ako Citroen C3 Aircross (410 až 520 litrov). Ďalšie stovky litrov navyše v T-Cross získa sklopením zadných sedadiel do roviny.

Nový Volkswagen T-Cross s kontroverznými zadnými  svetlami (2019)

Predná časť interiéru vyzerá naozaj výborne, ponúka koncernový dizajn a očakávame, že kvalatívne sa bude podobať na väčší model T-Roc. Tomu však novinári často vyčítajú tvrdšie plastové obloženie palubovky, ktoré by si zaslúžilo trocha viac mäkčených materiálov.

Nový Volkswagen T-Cross s kontroverznými zadnými  svetlami (2019)

Novinka zdieľa základy s mestským Polom, pričom podobná bude aj technika či vzhľad interiéru. Nebudú chýbať ani malé odlíšenia v podobe terénnej masky chladiča, akú poznáme napríklad z modelov Tiguan či T-Roc. Okrem základného agregátu 1.0 TSI bude v ponuke aj štvorvalec 1.5 TSI či vznetový agregát 1.6 TDI. Samozrejmosťou bude výber medzi manuálnou a dvojspojkovou automatickou prevodovkou DSG. Veľkostne aj cenovo sa malý T-Cross zaradí medzi Polo a T-Roc.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie