VW: Nová Jetta je na ceste, takto bude vyzerať!

Peter Orosz, 14.12.2017
Skice majú, podľa automobilky, veľmi blízko k realite.

Novú Jettu by mal Volkswagen predstaviť už v priebehu budúceho roka a nedávno sa dostali na verejnosť aj skice, ktoré prezrádzajú dizajn budúcej generácie. Prednú masku si auto očividne prevzalo od malého SUV T-Roc. Výrazná mriežka chladiča sa plynulo napája na hlavné reflektory, ktorých LED technológia dotvára celkový dizajn prednej časti. Z profilu nám nová Jetta pripomína Superb. Vo všeobecnosti vyzerá auto z náčrtov oveľa uhladenejšie a modernejšie ako súčasná generácia.

VW: Nová Jetta je na ceste, takto bude vyzerať!

Už teraz nám je však jasné, že Volkswagen chce staviť na istotu a nesnaží sa riskovať. Kým exteriér kombinuje prvky z modelov Superb a T-Roc, interiér je stopercentné Polo. Samozrejme, priestorové pomery budú o niečo štedrejšie a niektoré materiály kvalitnejšie, no v princípe sa od seba zásadne líšiť nebudú.

VW: Nová Jetta je na ceste, takto bude vyzerať!

Vo výbave by nemali chýbať tie najmodernejšie asistenčné systémy ani digitálny kokpit. Auto bude postavené na známej modulárnej platforme MQB a pod kapotou s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme aj nové jednotky 1.5 TSI.