VW: Nová Jetta je na ceste, takto bude vyzerať!

Skice majú, podľa automobilky, veľmi blízko k realite.
Vydané  Text: 

Novú Jettu by mal Volkswagen predstaviť už v priebehu budúceho roka a nedávno sa dostali na verejnosť aj skice, ktoré prezrádzajú dizajn budúcej generácie. Prednú masku si auto očividne prevzalo od malého SUV T-Roc. Výrazná mriežka chladiča sa plynulo napája na hlavné reflektory, ktorých LED technológia dotvára celkový dizajn prednej časti. Z profilu nám nová Jetta pripomína Superb. Vo všeobecnosti vyzerá auto z náčrtov oveľa uhladenejšie a modernejšie ako súčasná generácia.
Už teraz nám je však jasné, že Volkswagen chce staviť na istotu a nesnaží sa riskovať. Kým exteriér kombinuje prvky z modelov Superb a T-Roc, interiér je stopercentné Polo. Samozrejme, priestorové pomery budú o niečo štedrejšie a niektoré materiály kvalitnejšie, no v princípe sa od seba zásadne líšiť nebudú.
Vo výbave by nemali chýbať tie najmodernejšie asistenčné systémy ani digitálny kokpit. Auto bude postavené na známej modulárnej platforme MQB a pod kapotou s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme aj nové jednotky 1.5 TSI.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?