Poznáme názov pripravovaného SUV kupé od Škody!

Dúfame, že vzhľad bude o niečo originálnejší ako názov.
Vydané , zverejnil

Automobilka pred pár mesiacmi oficiálne potvrdila výrobu nového SUV kupé. Podľa všetkého bude novinka niesť označenie Kodiaq GT. Ako už prezrádza samotný názov, automobil bude postavený na základoch existujúceho modelu Kodiaq.

Najviac sa auto zmení od B-stĺpika smerom k zadnej časti. Kodiaq GT má byť o niečo prikrčenejší so športovejšími rysmi. Zvažujúca sa strecha s najväčšou pravdepodobnosťou uberie zadným pasažierom z miesta nad hlavou. Sedemmiestnu verziu neočakávame. Technické detaily zatiaľ nepoznáme, auto totiž príde na trh až koncom desaťročia.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.