Autoviny.sk

Kodiaq v EuroNCAP: 5 hviezdičiek, najvyšší počet bodov za test bočného nárazu

Škoda Kodiaq (2017) v EuroNCAP
Škoda Kodiaq (2017) v EuroNCAP
Zdroj: Oficiálne fotografie
Škoda Kodiaq (2017) v EuroNCAP
Škoda Kodiaq (2017) v EuroNCAP
Zdroj: Oficiálne fotografieVozidlo má výhodu v robustnej karosérii a tuhej konštrukcii, deviatich airbagoch a vo významnej miere sa na zvyšovaní bezpečnosti podieľa aj technológia Crew Protect Assist. Tá zabezpečí, že v prípade hroziacej nehody stiahnu pásy na predných sedadlách, uzavrú okná (vrátane toho strešného), aktivuje sa takzvaná multikolízna brzda, preruší sa prívod paliva, odomknú sa dvere a zapnú sa všetky smerovky.

EuroNCAP ohodnotilo ochranu chodcov na 71 percent. Pre porovnanie, aktuálny Mercedes-Benz triedy E dosiahol úroveň 77 percent, čo je výborný výsledok.

Aktívna bezpečnosť bola ohodnotená na 54 percent, ochrana dieťaťa na 77 percent, dospelého pasažiera na 94 percent. V prípade desaťročného dieťaťa však nedopadla najlepšie ochrana krčnej oblasti, tam Kodiaq získal červené hodnotenie „Poor“. V prípade šesťročného dieťaťa tento problém EuroNCAP nezaregistroval.

Škoda má v testoch EuroNCAP dobrú povesť a skvelé výsledky. SUV-čko Kodiaq je v poradí už siedmy model, ktorý získal maximálnym možný počet hviezdičiek, teda päť. Doteraz sa to podarilo vozidlám Fabia, Rapid, Citigo, Yeti a Superb. Rovnaký výsledok teraz očakávame aj pri najnovšom crossoveri Karoq.

Kompletné výsledky sú na stránke EuroNCAP: http://www.euroncap.com/en/results/skoda/kodiaq/26894

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie