Fotogaléria: Mercedes triedy G v roku 2025

Skupina PSA reaguje na odchod Británie z EÚ.

Francúzskymi médiami kolujú správy o veľkých zmenách v zamestnaneckej štruktúre spoločnosti. Hlavným dôvodom má byť odchod Veľkej Británie z Európskej únie, čo spôsobilo určitú neistotu vývoja trhu v Británii. Problémy však majú aj s klesajúcim záujmom o naftové motory.

Dobrou správou je, že Slovensko sa v dokumentoch o znižovaní stavu zamestnancov zatiaľ nenachádza. Vo Francúzsku však má prísť o prácu viac ako 2 200 ľudí. Prepúšťanie pre koncern PSA nie je ničím výnimočným. Už od roku 2013 každoročne klesá počet zamestnancov a o prácu prišlo už 17 000 pracovníkov.

O tom, že v koncerne nie je situácia úplne stabilná svedčí aj unáhlená reakcia na pád libry, kedy okamžite po referende došlo k zvýšeniu cien nových áut v Británii. Netreba zabúdať ani na dodávateľov, ktorých sa zmeny v automobilke priamo dotýkajú a mnohí z nich majú fabriky aj u nás. Je preto veľmi pravdepodobné, že k prepúšťaniu môže dôjsť aj na Slovensku.

Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.