Testy

Rozhovor s Robertom Hatalom o Mercedese EQS: Má zmysel kúpiť luxusný elektromobil namiesto tradičnej limuzíny?

Advertisement

Ľudia sa elektromobility stále boja a je to celkom prirodzené. Majú obavy o dojazd, životnosť batérie aj servisné náklady. Často sú ale to iba predsudky a tie prekonáva nová EQS od značky Mercedes-EQ. Je pravda, že najlepší elektromobil sveta nebude lacný, ale všetky ostatné nepriaznivé vlastnosti elektromobilov prekonal, k tomu pridáva až 10-ročnú záruku na akumulátor (alebo do 250 000 km).

O novej EQS sme sa rozprávali s Robertom Hatalom, vedúcim predaja Mercedes-Benz Slovakia - napríklad aj o tom, prečo by mali aj typickí majitelia Triedy S uvažovať práve nad modelom EQS.

» Ďalšie podrobnosti o cenách a ponuke výbav pre Mercedes-Benz EQS si môžete prečítať priamo na stránkach spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia www.mercedes-benz.sk/eqs

Prečítajte si aj:


Ako Mercedes-Benz vyrobil nové najlepšie auto sveta: Prečo je EQS tak výnimočná a v čom prekonáva aj Triedu S?

ERIK STRÍŽ


Toto sú ceny za skutočný luxus. EQS od Mercedes-EQ patrí do rúk tých najnáročnejších

ERIK STRÍŽ


Koniec tichým elektromobilom, prvé elektrické AMG sa svojím zvukom chváli. Majstrovský Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+

ERIK STRÍŽ


Mercedes-Benz EQS: Ako dosiahol dojazd 770 km a záruku 10 rokov na akumulátor?

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Za vysokou spotrebou auta sa často skrýva zlá kondícia motora
Magazín

Za vysokou spotrebou auta sa často skrýva zlá kondícia motora

Možno si myslíte, že keď vám na palubnej doske nesvieti žiadna kontrolka, je všetko v poriadku. Za zvýšenou spotrebou však nemusí byť iba nesprávny štýl jazdenia. Častejšia potreba tankovať môže poukazovať na oveľa vážnejší problém – zanesenie motora vášho auta karbónom. Ak tento problém nebudete riešiť, riskujete upchatie a poškodenie vstrekovačov. To môže mať za následok stratu výkonu a v horšom prípade zničenie komponentov palivového systému a ich potrebnú výmenu.