Testy

Testy áut, ktoré počas roka zaujali najviac: Kia Rio, XCeed a Sorento, Hyundai i30, Suzuki Ignis, DongFeng a ďalšie #Autoviny2021

Test Kia Sorento Hybrid 2021 - AUTOVINY.SK

Píšeme testy pre ľudí, ktorí skutočne zvažujú kúpu nového auta.

Táto myšlienka stojí za našimi autorskými testami automobilov a motocyklov už viac ako tri roky a je pre nás potešením vidieť, že sa tento prístup stretáva s dobrou odozvou. Vidíme ju predovšetkým na sledovanosti našich testov, ale aj na interakciách, ktoré tieto príspevky majú. Čitatelia nám neustále píšu doplňujúce otázky, zaujímajú sa o naše skúsenosti s vozidlami a v prvom rade náš obsah iniciatívne zdieľajú na internetových fórach a komunitných skupinách na Facebooku.

Poznáme to totiž z vlastnej skúsenosti: keď sme si kupovali nové autá my, nezaujímali nás ani tak štýlové videá a krátke články, ako skôr rozsiahlejšie, podrobnejšie a prehľadné recenzie. No vieme, že aj tie kratšie recenzie sú populárne, preto u nás, samozrejme, nájdete aj tie.

Odkedy sme sa v článkoch začali sústreďovať aj na optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO), naše články sa stali výrazne lepšie dostupnými prakticky komukoľvek, nielen pravidelnému čitateľovi Autovín a auto motor a športu. To považujeme za kľúčové, pretože keď si niekto chce kúpiť nové auto, prečíta si ňom hneď niekoľko článkov a náš obsah je spravidla medzi prvými výsledkami vo vyhľadávaní cez Google a Bing. To je zároveň odpoveď na otázku, prečo naše testy bývajú rozsiahlejšie, čo sa týka množstva textu, prečo obsahujú aj výpisy základnej a doplnkovej výbavy, akú sme namerali spotrebu, ako je vybavený batožinový priestor, a tak ďalej - pretože pridaná hodnota zvyšuje hodnotu našich recenzií.

Je celkom prirodzené, že najväčší záujem majú Slováci o testy automobilov, ktoré sú pre nich reálne dostupné. Preto je najčítanejším veľkým testom roka 2021 recenzia cenovo dostupného hatchbacku Kia Rio 1.0 T-GDi s automatickou prevodovkou, ktorú si prečítalo viac ako 60-tisíc čitateľov a čítaním strávili priemerne viac ako 12 minút. Z našich veľkých testov ďalej zaujali aj recenzie naftového Citroënu C4 BlueHDi 130 S&S EAT8, veľkej Kie Sorento Hybrid, prvé skúsenosti s SUV Opel Mokka či porovnanie Hyundai i30 vo verziách za 16 a 28-tisíc eur, plug-in hybrid Kia XCeed PHEV alebo Hyundai Tucson diesel hybrid a Škoda Octavia Combi RS plug-in hybrid.

Samostatnú pozornosť si zaslúži aj test elektrického motocykla Antik Super Soco TSx, ktorý vďaka svojej komplexnosti a pridanej hodnote dosiahol prvú priečku vo vyhľadávaní nielen frázy test super soco tsx, ale obdobných, ktoré súvisia s touto značkou.

Veľký záujem bol tiež o kratšie recenzie automobilov zverejnené v spolupráci s časopisom auto motor a šport. Išlo o DongFeng Fengon 5, Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid GLX za 11-tisíc eur, Škody Kamiq s trojvalcovým motorom, Dacia Sandero Stepway či Ford Tourneo Custom.

Naďalej sme otvorení pripomienkam, tipom na zlepšenie aj konštruktívnej kritike a sme radi, ak nám ju čitatelia adresujú. Ak nejaké návrhy máte, napíšte nám ich. Práve postupným vychytávaním nedostatkov a zlepšovaním toho dobrého vieme dosiahnuť také príspevky, ktoré budú prínosné v prvom rade pre čitateľa - potenciálneho kupujúceho nové auta.

Výber najčítanejších testov vozidiel v roku 2021

(poradie podľa času vydania)

Prečítajte si aj:


Prvá jazda s Daciou Sandero Stepway! Vyskúšali sme, ako funguje s automatickou prevodovkou CVT

Juraj Hrivnák


Podrobný test Citroën C4: Kupé-crossover za dobré peniaze

ERIK STRÍŽ


Prvý deň s novým Opel Mokka: výborný podvozok a motor, ale priestorom sklame

ERIK STRÍŽ


TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

ERIK STRÍŽ


TEST KIA XCEED PHEV: Má plug-in hybrid zmysel, ak do mesta dochádzate?

ERIK STRÍŽ


TEST ŠKODA OCTAVIA COMBI RS iV: Našli sme vaše ďalšie auto

ERIK STRÍŽ


TEST Hyundai Tucson diesel hybrid (34 590 €): Emócie opadli, hodnotíme auto triezvo. Porovnanie výbav, ceny, klady aj negatíva po týždňovej skúsenosti

ERIK STRÍŽ


Test Super SOCO TSx: Bezúdržbová elektromotorka na vodičák skupiny B. Skúsenosti z každodenného používania

ERIK STRÍŽ


TEST KIA RIO 1.0 T-GDi: Najspoľahlivejšie jazdené auto s najlacnejším servisom

ERIK STRÍŽ


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

OSRAM: Aké vlastnosti by mal mať ideálny kompresor?
Magazín

Aké vlastnosti by mal mať ideálny kompresor?

Správny tlak v pneumatikách je nielen zárukou bezpečnosti, ale aj predlžuje životnosť pneumatík a ovplyvňuje spotrebu paliva. Hoci niektorí vodiči stále hustia pneumatiky ručne alebo pomocou nožnej pumpy, je oveľa pohodlnejšie používať elektrický kompresor.