Testy

Výber z aktuálneho čísla: TEST Subaru Impreza 1.6i-S ES

Výber z aktuálneho čísla: TEST Subaru Impreza 1.6i-S ES

Subaru Impreza. Pre mnohých spojenie slov, ktoré, doplnené o písmená WRX a STi, evokuje to najlepšie zo sveta rely. Fascináciu týmto autom ste si mohli prečítať v čísle 11, nájdete ju aj na našom webe. Heslo Impreza hľadá na webe výrazne viac ľudí než Subaru. Je to fenomén, ktorý sa teraz dostáva do svojej novej generácie.

Základom je nová globálna platforma. Tuhšia a ľahšia, o čom si môžete prečítať o pár strán ďalej. Teraz vám predstavíme Subaru Impreza zo stránky jazdných vlastností a celkového spolužitia...

Poďme však jazdiť, Subaru Impreza na to priam zvádza. Atmosférická 1.6 boxer, ďalší typický znak Subaru, už potichu pradie pod kapotou. Prepracovaná variátorová prevodovka a pohon všetkých kolies tiež čakajú, až ich prevetráme. Ak má nová Impreza za úlohu očariť, tak pri odpichu sa jej to darí vynikajúco. Prvých pár metrov je takých, že máte pocit neohrozeného kráľa štartov...

Celý test nájdete v aktuálnom vydaní AUTO MOTOR A ŠPORT 1/2018, ktorý je ešte stále v predaji!

Auto Motor a Šport 1/2018
Výber z aktuálneho čísla: TEST Subaru Impreza 1.6i-S ES
Martin Šebesta
Okolo áut a motoriek sa pohybujem odmalička, aj keď sme nikdy v rodine nemali Škodu 105/120. Za jeden z najväčších výkonov považujem generálku Žiguláka, ktorou sme s kamarátmi zložili praktickú maturitu na dopravnej priemyslovke. Na autách ma zaujímajú technické riešenia a inovácie, preto mi je ľúto, že v ostatnej dobe sa dozvedáme viac o konektivite a o mobilnom internete v autách než o novinkách v motoroch, nápravách a prevodovkách. Podľa mňa by auto malo mať charakter a aspoň trochu komunikovať s vodičom. Na autonómne jazdenie sa zatiaľ pozerám skepticky, aj keď časom môže byť riešením najmä v mestách. Baví ma cestovanie, komunikácia s ľuďmi a rozširovanie obzorov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Magazín

Henry Ford: revolucionár v automobilovom priemysle a vagabund

Henry Ford (1863-1947) nebol iba zakladateľom svetoznámej automobilovej značky, ale aj inovátorom a vizionárom, ktorý zmenil proces výroby áut a jeho nový pohľad na marketing a manažment z neho urobil značku celosvetového významu. Dá sa povedať, že Fordove myšlienky boli natoľko silné, že majú vplyv na technologický rozvoj a automobilový priemysel aj v súčasnosti.