Magazín

Potrebujete sa na cestách poradiť s lekárom? So životným poistením môžete volať na Linku zdravia

Potrebujete sa na cestách poradiť s lekárom?  So životným poistením môžete volať na Linku zdravia.
Potrebujete sa na cestách poradiť s lekárom? So životným poistením môžete volať na Linku zdravia.
Zdroj: Kooperativa

Praktická Linka zdravia je dostupná 365 dní v roku, 12 hodín denne a dohovoríte sa na nej bez problémov, nech sa práve nachádzate kdekoľvek. „Hovor s expertmi realizovaný cez túto linku môže byť v danej chvíli praktickejšie a rýchlejšie riešenie, než čakať na ordinačné hodiny a spojenie so svojím obvodným lekárom. Odborníci sú takto na diaľku k dispozícii vždy, keď nie je nevyhnutná osobná návšteva lekára či bezprostredné ošetrenie úrazu. Práve preto sa môže takáto konzultácia zísť aj počas dovolenky v zahraničí. Môžete sa poradiť v akejkoľvek oblasti, či už ide o vás alebo vaše deti - napr. skonzultovať príznaky ochorenia, postup liečby alebo ošetrenia či vhodnosť užívania liekov,“ vysvetľuje hovorkyňa poisťovne KOOPERATIVA Silvia Nosková Illášová a dodáva, že táto služba je od jari tohto roka súčasťou služieb eDoktor, ktoré začala poisťovňa ponúkať automaticky v cene životného poistenia.

Celý balík benefitov telemedicíny

Nových asistenčných služieb Kooperativy je oveľa viac, než len možnosť zavolať na Linku zdravia. „Ak teraz klienti uzavrú zmluvu životného poistenia, v sume poistenia im poskytneme celý zoznam lekárskej pomoci. Takej, ktorú môžu využiť na diaľku kdekoľvek a kedykoľvek - bez ohľadu na to, či práve čerpajú výhody vyplývajúce zo zmluvy alebo nie. Majú k nim prístup automaticky a ich využívanie nijako nesúvisí s tým, ako majú riešené svoje verejné zdravotné poistenie. Týmto krokom posúvame poskytovanie rizikového životného poistenia na úplne novú úroveň,“ uvádza zástupkyňa Kooperativy.

Popri spomínanej Linke zdravia sú súčasť životného poistenia Profi komplet aj tieto nové služby telemedicíny:

  • Odborníci na duševné zdravie - telefonická alebo video konzultácia s odborníkmi z rôznych oblastí mentálneho zdravia a zdravého životného štýlu. Klienti si môžu podľa svojej potreby dohodnúť termín rozhovor napr. s psychológom, psychiatrom, fyzioterapeutom alebo životným či vzťahovým koučom.
  • COVID-19 poradňa - platforma služieb, ktorej cieľom je pomôcť lepšie znášať priame dôsledky ochorenia COVID-19. Na základe odpovedí pacienta cez praktické dotazníky poskytnú odborníci individualizované rady a odporúčania - nielen ako správne nastaviť domáci liečebný režim, ale aj ako riešiť pretrvávajúce problémy.
  • Konzultácie so špecialistami – klienti majú možnosť si v prípade potreby či neistoty dohodnúť z domova video stretnutie priamo s lekármi špecializovanými na rôzne oblasti. Tí poskytnú usmernenia na počiatočné otázky, ktoré pomôžu pacientovi rozhodnúť sa, či je potrebná osobná návšteva odborníka. Spojiť sa takto môžu napr. s internistom, neurológom, gynekológom, dermatológom, diabetológom, pediatrom a ďalšími špecialistami.
  • Personalizovaná onkológia – umožňuje absolvovať špeciálny diagnostický test pre klientov, ktorí trpia onkologickým ochorením prsníka, prostaty alebo hrubého čreva. Výstupom testu je určenie zoznamu účinných látok na danú mutáciu nádorového ochorenia a nasmerovanie ošetrujúcich lekárov-onkológov na cielenú terapie aj s vypracovaným návrhom liečby.

Súčasťou nového balíka zdravotníckej asistencie pre klientov Kooperativy je aj aplikácia TeleDoc, ktorá umožňuje spravovať si všetky ponúkané služby cez osobný účet v mobilnom telefóne. „Dostupná je cez App Store a Google Play a po prihlásení stačí zadať číslo poistnej zmluvy, vďaka čomu je možné využívať služby bezplatne a okamžite,“ vysvetľuje Silvia Nosková Illášová.

Ďalšie nové benefity životného poistenia

Rizikové poistenie Profi komplet zahŕňa množstvo benefitov pre klientov v prípade nečakaných udalostí. Umožňuje krytie denného odškodného za pobyt v nemocnici na ARO/JIS či výmeny kĺbov následkom úrazu, preplácanie rozšíreného krvného testu pri preventívnej prehliadke a tiež dentálnej hygieny. Najnovšie zaradila KOOPERATIVA do tohto produktu aj krytie úmrtia pri dopravnej nehode a tiež poistnú udalosť diagnostikovania tzv. IN SITU nádorových ochorení.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Scout Rogue (auto motor a šport č. 6/2022, foto: Juraj Hrivnák)
MOTO

Zlý chlapec. Test Indian Scout Rogue

Pohľad do slovníka hovorí, že rogue má v slovenčine viacero významov, no ani jeden nie je veľmi pozitívny. Azda najjemnejšie by sa to dalo preložiť ako nezbedník. To by sedelo na človeka. No ako je to v prípade, pokiaľ takto označíte motocykel?