Magazín

Koniec Hamiltona v F1? Viaceré indície tomu napovedajú

Lewis Hamilton
Zdroj: Formula 1

Nová sezóna Formula 1 síce príde až v marci, avšak viaceré detaily už poznáme teraz. Či ide o zloženie tímov, niektoré technické pravidlá alebo dokonca nové nariadenia, Formula 1 už viac-menej poodhalila pre sezónu 2022 všetko. Teda okrem toho divácky atraktívneho - finálneho dizajnu monopostov. Napriek tomu je tu jedna záležitosť, ktorá nedáva fanúšikom Mercedes-AMG Petronas spávať.

Čo je s Hamiltonom?

Ide o situáciu ohľadom sedemnásobného matjstra sveta Lewisa Hamiltona. Ten prišiel o rekordný ôsmy titul v poslednom kole posledného preteku v Abú Zábí, kedy po pomerne kontroverzných rozhodnutiach využil situáciu Max Verstappen na Red Bulle. Od vtedy sa po Hamiltonovi akoby zľahla zem. Okrem jeho čestného vyhlásenia za rytiera sme o ňom už takmer mesiac prakticky nič nepočuli.

Formula 1 Abú Dhabi
Záverečný súboj Maxa Verstappena s Lewisom Hamiltonom

Aj keď Mercedes-AMG Petronas pred pár týždňami oficiálne potvrdil Hamiltonovu účasť v nasledujúcej sezóne, viaceré zdroje si myslia opak. Napríklad podľa bývalého šéfa Formula 1, Bernieho Ecclestonea, je prakticky isté, že Hamilton sa už v budúcej sezóne na štart nepostaví.

Odíde v tom najlepšom

Hamilton sa okrem iného doteraz nevyjadril k situácii, ktorá nastala v poslednom preteku sezóny. Ecclestone dokonca tvrdí, že po komunikácii s Hamiltonovým otcom okamžite pocítil, že sa o budúcnosti Lewisa nič nové nedozvie. Napriek tomu však vyjadril svoj názor. Ten hovorí, že Hamilton chce odísť v tom najlepšom a chce sa začať venovať svojmu najväčšiemu snu, podnikaniu vo svete módy.

Ecclestone ďalej tvrdí, že prípadný návrat Hamiltona pre sezónu 2022 môže znamenať aj jeho prehru. Nové pravidlá a monoposty spoločne s príchodom mladého a dravého Georga Russella môžu prispieť k odsunutiu Lawisa na druhé miesto v tímovej hierarchii. A legenda, akou Hamilton nepochybne je, určite nechce skončiť kariéru ako tímová dvojka.

George Russell
Zdroj: Formula 1

Odrezal sa od sveta

Dôvodom Hamiltonovej neúčasti na viacerých oficialitách a taktiež jeho zmeny na sociálnych sieťach môže byť aj skutočnosť, že si jednoducho potrebuje oddýchnuť od sveta a vecí, ktoré sa stali. Mercedes-AMG Petronas už musel prehltnúť horku pilulku, ktorou stratil možosť bojovať o titul na súde. FIA totiž tím, ktorý sa voči nej ohradí súdnym procesom, automaticky odstráni zo všetkých súťaží pod jej záštitou.

Max Verstappen, Lewis Hamilton
Max Verstappen a Lewis Hamilton
Zdroj: Formula 1

Mercedes-AMG Petronas však počas Veľkej ceny Abú Zábí mohol siahnuť aj po iných riešeniach. Experti tvrdia, že mohlo dôjsť k odstaveniu monopostu Valteriho Bottasa na dráhe, čím by sa minimálne predĺžil Safety Car a celý závod by bol ukončený s výhodou pre Hamiltona. Pri odstavení Bottasovho monopostu by však mohli nabehnúť červené vlajky, ktoré by nechali dvoch hlavných ašpirantov na titul si to rozdať v posledných kolách na najčerstvejších pneumatikách.

Avšak, ako sa hovorí, po vojne je každý generál. Preto je čas hodiť spory a náreky za hlavu a sústrediť sa na sezónu 2022. A v nej majú Hamilton a Mercedes-AMG Petronas určite čo povedať!