Magazín

Keď batérie, tak EXIQA: Značka je na Slovensku už 20 rokov s kompletným portfóliom pre autá i dodávky

Batérie pre osobné a nákladné automobily značky EXIQA Batteries

EXIQA so sloganom „Na ceste vpred“ je významný dodávateľ inovatívnych štartovacích batérií a akumulátorov pre automobilový priemysel a individuálnu mobilitu na trhu v Slovenskej a Českej republike.

Široká škála produktov inšpirovaná potrebami automobilového priemyslu a požiadavkami motoristov, inovatívne technológie vrátane Štart-Stop, efektívna distribúcia a kvalitné pred a po predajné služby sú synonymom podnikania značky Exiqa.

Viac ako 20 rokov skúseností a partnerstva s technologickým lídrom v priemysle s miliónmi batérií dodávaných na lokálnych trhoch sú garanciou profesionality a spoľahlivosti riešení pod značkou EXIQA Batteries.

Pre osobné automobily a ľahké úžitkové vozidlá

S rezervou energie a výkonu sú náročné cesty ľahšie. Exiqa Ultima, verná svojmu menu, vás bezpečne privezie aj z tých najvzdialenejších miest bezpečne domov.

 • vysoký výkon a kapacita pre intenzívne využívané vozidlá s bohatou výbavou
 • bezúdržbový dizajn podľa prísnych štandardov automobilového priemyslu
 • jednoduchá vizuálna kontrola stavu nabitia (magické oko)
 • predĺžená životnosť vďaka aplikácii jedinečnej kombinácie zliatin olova
 • bezpečné dvojité veko proti úniku elektrolytu aj v extrémnych polohách
 • zvýšená odolnosť voči vysokým teplotám
 • vhodná pre klimaticky náročné oblasti použitia

Pre nákladné vozidlá a autobusy

Naštartovať ťažký Dieselagregát a urobiť to vždy, keď treba, počas celej životnosti je hlavné poslanie batérie Exiqa Ultra Truck HD. Medzi ich kľúčové vlastnosti patrí:

 • robustný HD dizajn pre spoľahlivú funkčnosť
 • pripravenosť pre ťažké nákladné vozidlá, autokary, stavebné a poľnohospodárske mechanizmy
 • zvýšené prevádzkové parametre pre istotu štartu v náročných podmienkach a doplnkovú výbavu
 • nízke nároky na údržbu.

Okrem toho má EXIQA v portfóliu aj riešenia pre poľnohospodárske a stavebné stroje, ako Ultima Truck SHD.

Aké technológie EXIQA využíva?

Štart-Stop - technológia batérie uspôsobená pre náročné podmienky použitia vo vozidle so systémom Štart-Stop až so 4x vyššou cyklickou odolnosťou voči konvenčnej batérii a rýchlejším dobíjaním počas jazdy.

Batérie EXIQA EFB
Batérie EXIQA EFB sa výborne hodia aj pre vozidlá bez systému ŠTAR-STOP, ktoré majú vysoké nároky na cyklický výkon a ich rýchlu regeneráciu počas jazdy. Vďaka požitiu nového typu uhlíkových aditív Power-Carbon sa stali robustnejšími s lepšou schopnosťou akceptovať dobíjanie.

GVR (Great Vibration Resistance) - zvýšená ochrana pred vibráciami vďaka dômyselne navrhnutej vnútornej štruktúre, antivibračnej fixácii a ochrannému tmelu.

Bezpečnostné veko DUPLEX - bezpečnostné veko s integrovanou špeciálnou ventilovanou zátkou, labyrintom na separáciu kyslých výparov a centrálnym odplyňovacím systémom.

PowerCarbon - technológia pre rýchlejšie nabíjanie. Špeciálne uhlíkové aditíva zlepšujúce a zrýchľujúce schopnosť batérie sa nabíjať počas prevádzky vozidla, výsledkom je až trikrát lepšia dynamická akceptácia nabíjania (DCA) než u kovenčnej batérie.

3D mriežka - mriežka so špeciálnym 3D dotvarovaním pre bezpečné ukotvenie pasty dosiek batérie.