Magazín

Ferrari chce, aby Schumacher do dvoch rokov reprezentoval ich farbyFerrari na nedávnej videokonferencii prejavilo značný záujem o budúce služby ďalšieho Schumachera na štartovacom rošte.

Šéf talianskej stajne, Mattia Binotto, na adresu nováčika v F1 povedal: „Myslím si, že budúca sezóna bude pre neho (Micka Schumachera) veľmi náročná. Ak sa pozrieme na jeho predchádzajúce pôsobenie v F2 alebo v F3 vidíme, že lepšie úspechy začal dosahovať až vo svojej druhej sezóne.”

Tým chcel jednoznačne odkázať na to, že aj keď fanúšikovia už teraz budú očakávať, že Schumacher bude obsadzovať “pole position”, nemali by to s tlakom na neho preháňať.

„Myslím si, že cesta, ktorou sa rozhodol rozvíjať je tá, že v prvej sezóne sa snaží získať čo najviac skúseností. Následne až v druhej polovici druhej sezóny od neho môžeme očakávať lepšie umiestnenia. Preto si myslím, že nasledovné dve sezóny budú pre neho kľúčové. Už teraz sa teším na porovnanie výsledkov z prvej sezóny s tými z druhej sezóny,” doplnil Binotto.

Scuderia preto nateraz nevylúčila, že by mala o služby Micka Schumachera v budúcnosti záujem.

Ďalším pozitívom pre Micka by mohol byť aj fakt, že americká stajňa Haas má s Ferarri pomerne dobré vzťahy.

Dopomáhajú k tomu aj celkom odvážne vyhlásenia Mattia Binottoa: „Jazdecká akadémia Ferrari tu nie je preto, aby vychovávala jazdcov pre Formula 1. Je tu pre to, aby vychovávala budúcich pilotov červených monopostov. Dnes je ale ešte pomerne skoro robiť nejaké závery. Avšak veľmi radi by sme videli Micka v našich farbách už v sezóne 2023.”

Okrem Micka má však v budúcnosti Ferrari záujem aj o viacero aktuálnych pilotov z okruhu F1. Momentálne majú dlhodobým kontraktom zaviazaného Charlesa Leclerca.

Po novom si dvojročným kontraktom s možnosťou predĺženia zaistili služby aj Carlosa Sainza. Netreba však zabúdať aj na pilotov jazdiacich pre stajňu Alfa Romeo, s ktorou majú taktiež veľmi dobré vzťahy.

Prečítajte si aj:


Vyrastie na Slovensku Schumacher?

Redakcia


Michael Schumacher oslavuje 50 rokov. Oslavuje pritom nemusí byť v úvodzovkách.

Redakcia