Magazín

Zdieľanie textilu MEWA je inteligentné, udržateľné a efektívne

Zdieľanie textilu MEWA je inteligentné, udržateľné a efektívne

Ľudia dnes môžu zdieľať autá, softvér, ale aj textilný tovar, ktorý priemyselné podniky alebo podnikatelia potrebujú v každodennej prevádzke. V dobách COVID-19 sa však musí myslieť aj na hygienické požiadavky. MEWA ponúka bezproblémové využívanie služieb s dlhoročnými overenými technológiami z textilnej brandže. Zaručuje všetky hygienické štandardy a udržateľnosť vďaka systému opakovaného používania.

Popredná nemecká spoločnosť MEWA ukazuje, ako možno uviesť do praxe udržateľnosť s modernými princípmi zdieľania v priemysle a medzi remeselníkmi. MEWA so svojimi všestrannými službami ponúka kompletný systém opakovaného používania. Poradí s výberom, dodá do podniku priemyselné utierky, po použití ich vyzdvihne a ekologicky vyperie. To znamená, že čistiace utierky MEWA môžu byť najmenej päťdesiatkrát znovu použité. Princíp sharingu je praktický v B2B sektore a okrem toho je tiež ohľaduplný k životnému prostrediu.

Zdieľanie textilu MEWA je inteligentné, udržateľné a efektívne

Nemecký Spolok pre čistenie textilu vo svojej tlačovej správe nedávno poukázal na to, že koronavírusová kríza bohužiaľ opäť uviedla do popredia jednorazové riešenia. Rastúce využívanie jednorazových ochranných rúšok alebo papierových utierok však môže viesť ku kríze v odpadovom hospodárstve, hoci je možné uprednostniť opakovane použiteľné textílie. Ich používanie prispieva nielen k zníženiu plastového odpadu v oceánoch, ale podporuje aj európske regionálne hospodárstvo a zachraňuje pracovné miesta. "Profesionálne spracovaný, čistý a opakovane použiteľný textil zaťažuje životné prostredie oveľa menej, ako výrobky na jedno použitie a spĺňa pritom rovnaké hygienické požiadavky," uvádza sa v správe.

Prečítajte si aj:


Už 111 rokov sa môžu podnikatelia spoľahnúť na čistiace utierky MEWA (rozhovor s Elenou Holanovou z MEWA)

Zdieľanie textilu MEWA je inteligentné, udržateľné a efektívne

PR projekt