Aktuality

VIDEO: Toto sú najrýchlejší mechanici sveta! Ktorá krajina má prvenstvo?

Formula 1 tiež označovaná ako F1, či oficiálne známa ako FIA Formula One World Championship patrí medzi kráľovské disciplíny motoristického športu. Na trhu je od roku 1946. Majstrovstvá sveta v tejto disciplíne pozostávajú zo série pretekov, ktoré sú označované aj ako Grand Prix (Veľká cena).

Maximálne rýchlosti špeciálne konštruovaných formúl častokrát presahujú rýchlosť 350km/h, a tak niet čudo, že pri servisných úkonoch ide o každú stotinku sekundy. Keď sa na vaše vozítko vrhne naraz okolo 20 ľudí, tak títo synchronizovaní mechanici sú schopní to stihnúť pod pár sekúnd. Pozrite sa však na tie najrýchlejšie časy, ktoré spomedzi svetových tímov sú. Hotová harmónia pre dušu, čo poviete?

VIDEO:

Michal Čabai
Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?