Magazín

Výber farby auta nie je náhodný: pozrite sa na odhady osobnosti majiteľa podľa psychológie farieb

Červená: Zmyselná, dynamická, spoločenská

Osobnosť s touto farbou auta je smelá a prekypujúca energiou. Má rada, keď vytŕča z davu a púta pozornosť. Odtiene vínovej červenej uprednostňujú skôr jemnejšie a tajomnejšie osobnosti, ktoré však chcú byť vnímané rovnako ako majitelia klasicky červených áut.

Čo o vás hovorí farba vášho auta?

Čierna: Mocná, klasická, elegantná

Majitelia čiernych áut sú ľudia, ktorí nie sú ľahko manipulovateľní, milujú eleganciu a klasiku. Je pravdepodobné, že túto farbu preferujú aj v obliekaní, čím chcú potvrdzovať svoju moc.

Čo o vás hovorí farba vášho auta?

Biela: Čistá, starodávna, priama

Ak je vaše auto biele, ste pravdepodobne dosť náročná a prieberčivá osoba. Máte radi, keď je všetko čisté a upratané, pretože za bielou farbou nič nezakryjete. Najmä u žien platí, že ak si vyberú biele auto, udržiavajú ho v dokonalej čistote a sú rovnako čistotné aj v iných oblastiach.

Čo o vás hovorí farba vášho auta?

Perleťová: Očarujúca, vzrušujúca, sofistikovaná

Nejde o matnú bielu, perleťová je omnoho očarujúcejšia a vznešenejšia. Táto farba je veľmi šik a metalický odlesk jej dodáva kvalitu ako šperku a určitú dramatickosť.

Test Jeep Grand Cherokee 3.0 V6 Diesel: Bojové farby (foto: Tomáš Kelement pre auto motor a šport č. 10/2018)

Strieborná: Futuristická, prestížna, elegantná

Majiteľ strieborného auta by nikdy nebol spokojný so šedou. Metalický odlesk dodáva tejto farbe prestíž, zvyšuje status jej majiteľa. Takýto typ človeka oceňuje eleganciu a lesk.

Čo o vás hovorí farba vášho auta?

Šedá: Neutrálna, rozvážna, praktická

Ľudia uprednostňujúci túto farbu auta sa zväčša na nič nehrajú, sú veľmi pragmatickí, často si robia zoznamy a radi sa o všetkom rozprávajú.

Čo o vás hovorí farba vášho auta?

Svetlomodrá: Pokojná, verná, pravdivá

Tmavomodrá: Sebaistá, dôveryhodná, autoritatívna

Je pravdepodobné bezpečné dôverovať majiteľom modrého auta akéhokoľvek odtieňa. Avšak majitelia bledomodrých áut majú radi chlad kovu, sú to pokojné typy ľudí, ktorých niečo len tak ľahko nerozhádže. Je to typ človeka, ktorý zostane navždy vašim priateľom a môžete mu dôverovať. Majitelia tmavomodrých áut sú oveľa viac sebaistí a vyžadujú si rešpekt.

Čo o vás hovorí farba vášho auta?

Oranžová: Umelecká, individuálna, komplexná

Oranžová je unikátna, je to jedna z najzaujímavejších farieb. Majitelia áut tejto farby sú umelecky nadaní, kreatívni a originálni. Pôsobia očarujúco a ich osobnosť je veľmi komplexná.

Mercedes-Benz triedy G 2019

Hnedá: Mocná, unikátna, Svetlá: prirodzená, prírodná

Táto farba má mnoho významov. Jej majitelia sú zväčša zameraní na ochranu prírody, rovnako ako majiteľov čiernych áut ich vystihuje elegancia a sila, avšak chcú byť viac unikátni. Svetlá hnedá alebo béžová kladie oveľa väčší dôraz na prírodu bez potreby moci.

Čo o vás hovorí farba vášho auta?

Žltá: Radostná, so zmyslom pre humor

Majiteľ žltého auta je mladý srdcom, ide o vždy pozitívne naladených ľudí. Uvedomujú si, že ľudia si ich všimnú, takže im nevadí pozornosť a zvyčajne sú aj veľmi vtipní.

TEST: Škoda Fabia Combi

Tmavozelená: Vyrovnaná, dôveryhodná, tradičná

Svetlozelená: Organická, kľudná, mierna

Človek s autom tejto farby žije v rovnováhe. Čím tmavšia je zelená, tým dôveryhodnejšia je osobnosť jej majiteľa a tým je jej majiteľ väčší tradicionalista. Svetlejšia zelená značí väčšie spojenie s prírodou. Takáto osoba je veľmi kľudná a mierna a nie je na nej nič falošné,

Čo o vás hovorí farba vášho auta?

Zlatá: Teplá, inteligentná, pôvabná

Zlato je považované za najcennejší materiál, má v sebe tiež určité teplo. So zlatou sa spája aj inteligencia a ľudia, ktorí ju preferujú, milujú pohodlie a radi si zaňho priplatia. Ide o veľmi pútavú farbu, ktorej prednosťou je značný pôvab.