Solárny panel pre automobily

Stúpajúci počet elektrických zariadení na palubách automobilov vytvára nový problém. Od elektrickej sústavy sa očakáva, že zvládne všetko bez problémov, i keď je zariadení čoraz viac.
Vydané  Text: 

Jedným z prejavov, neustále väčšieho zaťaženia elektrickej sústavy, je aj narastajúci počet porúch spôsobených vybitím batérie. Výskyt vybitých bateriek, následkom nezvládnutia náporu, sa podľa štatistiky ADAC za ostatných 10 rokov zdvojnásobil. S možným riešením prišla firma Sunsei, ktorá ponúka sústavu solárnych panelov a zariadenia na dobíjanie batérie. Malá solárna elektráreň okrem zásobovania elektrikou pomáha aj znižovať spotrebu a udržovať lepší technický stav batérie. Solárny panel sa jednoducho prichytí prísavkami na okno a zapojí sa do elektrickej siete alebo priamo na batériu. Systém je zvlášť vhodný pre staršie automobily, kde porúchaná elektroinštalácia môže spôsobiť skrytý odber a tým pádom nečakané vybitie batérie. Produkt je okrem automobilov použiteľný aj na lodiach, karavanoch či v záhrade.
Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.