Technologické novinky Nissan

Automobilka Nissan predstavila viacero zaujímavých technologických noviniek, ktoré by sa mali postarať o bezpečnejšiu a ekologickejšiu prevádzku automobilov.
Vydané  Text: 

Na poli bezpečnosti prichádza Nissan s prototypom All-Around Collision Free. Automobil by mal byť schopný pomocou elektronických systémov zabrániť všetkým bežným druhom kolízii v cestnej premávke. Okrem už známych vecí ako systém neželaného opustenia jazdného pruhu v Nissane označovaný LDP a systém kontroly odstupu DCA tu debutujú systém pre prevenciu bočnej kolízie SCP a systém pre prevenciu kolízie zozadu BCP. Obe novinky fungujú na princípe senzorov, ktoré monitorujú okolie a v prípade hroziacej kolízie začnú aktívne brzdiť. Pre ekológov je tu systém ECO Pedal, ktorý by mal optimalizovať spotrebu paliva. Systém analyzuje tlak na plynový pedál a ak zaznamená jeho prudké zvýšenie, informuje vodiča o tom, že hrozí prudké zvýšenie spotreby paliva a začne vyvýjať tlak proti vodičovej nohe. Riadiaca jednotka pritom na základe spotreby a štýlu jazdy kalkuluje optimálne hodnoty stlačenia pedálu, Podľa výskumov automobilky môže tento systém priniesť úsporu 5 – 10 %, pravda ak ho vodič nevypne.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.