Dodge Journey na Slovensku

Americká značka Dodge rozširuje ponuku svojich vozidiel o van s názvom Journey. Základná cena bude 699 000 Sk (23 203 €).
Vydané  Text: 

Paleta motorov tohto rodinne koncipovaného vozidla pozostáva z naftového agregátu s objemom 2,0 litra, ktorý dosahuje výkon 103 kW (140 k) a krútiaci moment 310 Nm. Silu motora prenášajú ďalej šesťstupňové prevodovky: dvojspojková robotizovaná alebo manuálna. Na výber je aj benzínový štvorvalec objemu 2,4 litra (125 kW/170 k) s maximálnym krútiacim momentom 220 Nm, ktorý spolupracuje s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. V základnej výbave nájdu zákazníci airbag vodiča a spolujazdca, bočné a hlavové airbagy, ABS, ESP ako aj elektronický systém na obmedzenie rizika prevrátenia či asistent rozjazdu do kopca. Základná cena vozidla pre slovenský trh bola stanovená na 699 000 Sk (23 203 €).
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.