Mitsubishi Pajero Sport

Mitsubishi Motors Corporation predstaví na autosalóne v Moskve nový model Pajero Sport.
Vydané  Text: 

Už samotný názov s prívlastkom Sport našepkáva, že pôjde o dynamickejšie ladené SUV. Zaobstarať si ho bude možné buď v päť- (dva rady sedadiel) alebo sedemmiestnej konfigurácii (tri rady sedadiel). Pod prednou kapotou sa objavia tri pohonné jednotky. Naftové budú k dispozícii s objemom 2,5 a 3,2 litra, pričom nebude chýbať systém priameho vstrekovania common rail. Benzín má zastúpenie v podobe motora 3.5 V6. Nový model bude podobne ako Pajero využívať systém Super Select 4WD, čo v preklade znamená efektívny prenos krútiaceho momentu na všetky štyri kolesá. Predstavenie modelu Pajero Sport nenaplánovala spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation na moskovskom autosalóne náhodou. Rusko je pre automobilku dôležitým a strategickým trhom. V roku 2007 sa tu predalo 100 000 kusov vozidiel značky Mitsubishi.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.