Ekologický smart

Od jesene bude značka smart ponúkať všetky benzínové automobily s hybridným pohonným ústrojenstvom, naftové verzie dostanú filter pevných častíc.
Vydané  Text: 

Obe benzínové verzie modelu fortwo s trojvalcom 1.0 s výkonom 45 kW (61 k) a 52 kW (71 k) dostanú sériovo technológiu micro hybrid drive a systém štart-stop, ktorý vypína motor už pri dobrzďovaní ak rýchlosť klesne pod 8 km/h. Vďaka tomu sa priemerná spotreba zníži o približne 8%, v meste je vraj reálna úspora až o 20%. Naftová verzia 0.8 cdi dostane od jesene filter pevných častíc. V smarte sa rozhodli upraviť aj niektoré ďalšie detaily. V rámci faceliftu sa tak zmenil združený ukazovateľ a do dverí pribudli odkladacie sieťky. Smart si okrem toho pripomína v týchto dňoch 10. výročie začiatku výroby. Odvtedy sa vyrobilo vyše 900 000 kusov základného dvojdverového modelu, ktorý sa momentálne ponúka v 37 krajinách sveta. Tento rok sa začal predávať aj v USA a v roku 2009 budú prvé kusy dovezené do Číny. Pre rok 2010 je v pláne aj elektrická verzia.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.