Jeep J8 v Európe

Jeep prináša do Európy svoj mimoriadne odolný pick-up J8. Ten však bude k dispozícii len pre armádu, humanitné sily a firemných zákazníkov.
Vydané  Text: 

Technicky auto vychádza z modelu Wrangler a u zákazníkov má zabodovať hlavne svojou priestorovou ponukou a ťažnými schopnosťami za prijateľnú cenu. Užitočná hmotnosť pick-upu je solídnych 1250 kg, na čom má zásluhu aj mimoriadne odolná zadná náprava Dana 60 s listovými pružinami. O priechodnosť terénom sa stará systém pohonu všetkých kolies Command-Trac. Pohonnou jednotkou je starý známy 2.8 CRD s výkonom 118 kW (158 k) a krútiacim momentom 400 Nm, ktorý je spriahnutý s päťstupňovou automatickou prevodovkou. Táto sila dokáže okrem auta pohnúť aj s 3,5-tonovým prívesom. Špecialitou je nasávací systém, ktorý vďaka šnorchlu umožňuje brodivosť 762 mm. Na výber je dvoj- alebo štvordverová karoséria s rôznymi možnosťami nadstavieb či konfigurácii sedenia až pre 8 osôb vzadu. Koncern Chrysler vôbec neuvažuje nad predajom vozidla súkromným osobám, hlásiť sa môžu flotiloví klienti zo štátneho aj súkromného sektora.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.