Advertisement

Advertisement

Kia Sportage facelift

V závode Kia Motors pri Žiline sa spustila výroba novej faceliftovanej Kia Sportage pre modelový rok 2009. Lákadlom je sedemročná záruka a nezmenená cena.
Vydané  Text: 


Advertisement
Model Sportage dostal v rámci omladzujúcej kúry agresívnejší a športovejší vzhľad. Novým dizajnovým prvkom sú dvojdielne nárazníky so spodným plastovým krytom, všetky verzie budú vybavené dvojitou koncovkou výfuku. Zmenami prešiel aj interiér, v ktorom zákazníci štandardne nájdu dva airbagy, klimatizáciu, centrálne uzamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické ovládanie všetkých okien a zrkadiel, palubný počítač, audio systém s CD a MP3 prehrávačom (aj USB port) či dokonca tempomat. Ponuka motorizácií začína benzínovým dvojlitrom s výkonom 104 kW/141 k. Na výber je aj agregát 2.7 V6, ktorý dosahuje 129 kW/175 k a štandardne sa kombinuje so štvorstupňovým automatom. Nafta má zastúpenie v podobe 2.0 CRDi (110 kW/150 k), ktorý pracuje s technológiou common rail a môže spolupracovať so štvorstupňovou automatickou prevodovkou alebo so šesťstupňovým manuálom. Základná verzia s benzínovým motorom 2.0 (104 kW/141 k) je dostupná už od 644 700 Sk, pričom zákazníci budú mať k dispozícii a aj štvormiestne verzie v úprave N1 s možnosťou odpočtu DPH. Na žilinský model Kia Sportage 2009 sa vzťahuje sedemročná záruka (na celé vozidlo päť rokov alebo 150 000 km, na pohonné ústrojenstvo sedem rokov alebo 150 000 km, prvé tri roky bez obmedzenia kilometrov).
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.