Kia Sportage facelift

V závode Kia Motors pri Žiline sa spustila výroba novej faceliftovanej Kia Sportage pre modelový rok 2009. Lákadlom je sedemročná záruka a nezmenená cena.
Vydané  Text: 

Model Sportage dostal v rámci omladzujúcej kúry agresívnejší a športovejší vzhľad. Novým dizajnovým prvkom sú dvojdielne nárazníky so spodným plastovým krytom, všetky verzie budú vybavené dvojitou koncovkou výfuku. Zmenami prešiel aj interiér, v ktorom zákazníci štandardne nájdu dva airbagy, klimatizáciu, centrálne uzamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické ovládanie všetkých okien a zrkadiel, palubný počítač, audio systém s CD a MP3 prehrávačom (aj USB port) či dokonca tempomat. Ponuka motorizácií začína benzínovým dvojlitrom s výkonom 104 kW/141 k. Na výber je aj agregát 2.7 V6, ktorý dosahuje 129 kW/175 k a štandardne sa kombinuje so štvorstupňovým automatom. Nafta má zastúpenie v podobe 2.0 CRDi (110 kW/150 k), ktorý pracuje s technológiou common rail a môže spolupracovať so štvorstupňovou automatickou prevodovkou alebo so šesťstupňovým manuálom. Základná verzia s benzínovým motorom 2.0 (104 kW/141 k) je dostupná už od 644 700 Sk, pričom zákazníci budú mať k dispozícii a aj štvormiestne verzie v úprave N1 s možnosťou odpočtu DPH. Na žilinský model Kia Sportage 2009 sa vzťahuje sedemročná záruka (na celé vozidlo päť rokov alebo 150 000 km, na pohonné ústrojenstvo sedem rokov alebo 150 000 km, prvé tri roky bez obmedzenia kilometrov).
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.